Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Start of a new school year
Szemptember
Gimisek, egyetemisták árasztják el a művészeti iskola szárnyait. A nap szinte éget, mi pedig frissen kezdünk neki az új tanévnek.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» City of Bones - Csontváros
Cassie Dale EmptyVas. Okt. 20, 2013 8:48 am by Sarah Snow

» Arc foglaló
Cassie Dale EmptyVas. Szept. 29, 2013 3:35 pm by Cameron Evans

» Cameron Evans
Cassie Dale EmptyVas. Szept. 29, 2013 2:41 pm by Michele Flym

» ...You want to killme...
Cassie Dale EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:37 am by Michele Flym

» Így neveld a sárkányod
Cassie Dale EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:36 am by Michele Flym

»  Gods and Titans
Cassie Dale EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:33 am by Michele Flym

» Asgard- Where the gods live
Cassie Dale EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:30 am by Michele Flym

» Sanctuary...
Cassie Dale EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:27 am by Michele Flym

» Midnight Tales
Cassie Dale EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:23 am by Michele Flym


Megosztás
 

 Cassie Dale

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Cassie Dale
Cassie Dale

Korom : 33
Itt vagyok : London
Munkám-hobbym : Pincér
Humor : Nincs igazán...
Tanítási órák száma : 3

Cassie Dale Empty
TémanyitásTárgy: Cassie Dale   Cassie Dale EmptySzer. Aug. 21, 2013 8:22 am


CASSIE (?)
1991. 04. 21. (22)
LONDON
KÍVÜLÁLLÓK(!)
ANNA KENDRICK
NINCS
Belesüppedt a talajba a lábam, a zsenge fű csak úgy cirógatta meztelen talpamat. Élveztem a kényeztetést, mely körülvett a parkban. Itt olyan csendes minden, a kipufogó gázok szaga messzeségben van, csak tompán lehetett hallani a járműveket. Felnézve egy kisgyerek futott el mellettem a járdán, majd felé fordulva, megörökítettem ezt a pillanatot a nyakamban lógó fényképezővel.
1991. április 21-én láttam meg a napvilágot, Londonban. Viszont nem sokat láthattam abból a híres városból, mert nem sokra rá kiköltöztünk egy nyugodtabb helyre Angliában. Dovertől nem messze telepedtek le a szüleim, a kikötővárostól talán pár percnyire. Bár az emlékezetem már egy kicsit homályos arról a tájról.
Következő pillanatban a kissrác az anyjához szalad, és a karjaiba omladozik. Az anyuka mosolyogva viszonozza ezt, és nem habozok a fotózással. Kezembe veszem a fényképezőt, belenézek a lencsébe, és megvárom a tökéletes pillanatot.
Megszülettem, és anyuék a lehető legjobban neveltettek engem, de az már más kérdés, hogy miért vagyok ilyen. Eléggé… hogy is mondjam: őszinte vagyok. Erre valaki biztosan azt mondaná, hogy az jó dolog. Csak mi van a túl őszinteséggel? Én pontosan ezt teszem, és arról én már nem tehetek, hogy valaki besértődik azon, amit mondtam. El kell viselniük azt, amit mondok, mert ez csak a színtiszta igazság.
A cipőm a kezemben, a fényképező lóg a mellkasomon. Kilépek a parkból, és tovább vizslatom a várost. Talán már kezd az ihletem tovaszállni. A nap elején sokat fényképeztem, ám úgy látszik, hogy ihletem már nincs. Vagy esetleg kiléptem a parkból, és ezzel kiléptem az ihletből is? Mindenesetre megint találkozom az emberek nagy részével… az utált részével.
Rühellem az emberek háromnegyedét, de az is lehet, hogy még többet. Tudok kedves is lenni, és el lehet velem beszélgetni, de csak akkor, ha közeli hozzátartozó vagy… hasonló témáink vannak. Nos… az egyik negyeddel soha nem beszélek, hisz nem is érdeklem őket – ezért engem sem érdekelnek ők. Másik negyed, ha beszélgetni kezd velem, de aztán távozik, mert elege van belőlem. A harmadik negyed, akit nem bírok: beszélgetek velük, de többször erre nem kerül sor. Az a negyed, melyet kedvelek, sok csoportból áll. Igazából csak meg kell ismerniük ahhoz, hogy ne vágjak mindent a fejükhöz.
Elsuhan mellettem egy piros busz, majd talán még egy. Bár ez egy kissé homályos számomra. Már megszoktam a tömeget, a közlekedést. Ezzel együtt a piros járművet is. Fényképezőmet gyorsan bekapcsolom, hogy a piros lámpa miatt álló buszt lefotózhassam, de mire a lencsére néztem, az elindult. Dühösen kikapcsoltam a készüléket.
Egészen normális életem van itt, Londonban. Igen! Visszaköltöztem a szülővárosomban, immár egyedül, mert elegem lett a szüleimből. Ugyanis az oké, hogy pár éve vitáztak, de pár hónappal ezelőtt kimondták a válásukat. Emellett nem igazán érdekeltem őket, csak akkor tűnt fel, hogy nem vagyok már otthon, mikor rendet raktam a szobámba. Nos… az apám hajthatatlan, ezért mindig küld egy kis pénzt, hogy el tudjam látni magam. Nem gond, és nem szoktam visszaküldeni, mert azért mégiscsak pénz.
A metróhoz vettem az irányt. Hazakészültem, mert már kezdett rossz kedvem lenni, hogy az elmúlt időszakban nem sikerült semmit úgy lefényképeznem. Azt vettem észre, hogy valami kemény nekiütközött a mellkasomnak. Pontosabban a fényképezőmet vágta oda valaki azzal, hogy belém jött.
- Bocsánat, Cassie. Véletlen volt – jegyezte meg kolleganőm, aki szintén kihasználta az alkalmat, hogy ne a legforgalmasabb úton közlekedjen… vagy akár kicsit távol szeretne ő is lenni a munkahelytől…

Ami a jellememet egy kissé megfékezi, hogy pincérnek dolgozok egy olasz étteremben. Ott nem tehetem meg, hogy őszinte vagyok a vendégekhez, mert akkor valószínűleg már kirúgtak volna a munkahelyemről. Amúgy meg egészen szeretem.
- Csak nem fényképésznek készülsz? – kérdez rá a pincértársam, és ebből arra következtetek, hogy nem siet sehova sem. Oldalirányba kezdem a fejemet mozgatni erősen, mint ha valami hülyeséget mondott volna.
Tény, ami tény, hogy megfordult a fejemben. De azokat a gondolatokat az agyam leghátsó zugába rejtettem. Ugyanis én csak úgy hobbiból fényképezek. Bár azt tudom, hogy van egy iskola… hogy is hívják? Valami művészeti iskola. Csakhogy már a nevétől elfintorodom. Nem nekem való hely…
Berohanok a metró aluljárójába, hogy kiköthessek végül otthon. Gyorsan szedem a lábam a mozgólépcsőn, majd a szokásos utamon haladok. Igen, többször szoktam ide kijönni. De csak, ha időm engedi.
Megtehettem volna, hogy veszek egy autót, de inkább úgy döntöttem, hogy metrózok, mert azzal hamarabb beérnék a reggeli csúcsidőben. Igen, eléggé kacifántos a reggel, ha zsúfoltság van, de már megszoktam. Én a piros buszokat is szeretem, azt is, hogy sokféle nemzetiségű ember él itt, és a turistákat is. London ilyen, de ezt kivételesen szeretem.
Cassie Dale
Vissza az elejére Go down

Michele Flym
Michele Flym

Korom : 28
Itt vagyok : † London - Arts School
Munkám-hobbym : † tánc
Humor : † hahaha....
Tanítási órák száma : 171

Cassie Dale Empty
TémanyitásTárgy: Re: Cassie Dale   Cassie Dale EmptySzer. Aug. 21, 2013 10:30 am

Gratulálunk; Elfogadva!
Nagyon, nagyon tetszett!
Imádok ilyen szépen fogalmazott szövegeket olvasni.
Gratulálok hozzá! Szaladj foglalózni és játszani!
Vissza az elejére Go down
https://stereolife.hungarianforum.com
 

Cassie Dale

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Dale Ryan

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Creation :: Members :: Kívülállók-