Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Start of a new school year
Szemptember
Gimisek, egyetemisták árasztják el a művészeti iskola szárnyait. A nap szinte éget, mi pedig frissen kezdünk neki az új tanévnek.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» City of Bones - Csontváros
Jillian's Café - Chris & Sence EmptyVas. Okt. 20, 2013 8:48 am by Sarah Snow

» Arc foglaló
Jillian's Café - Chris & Sence EmptyVas. Szept. 29, 2013 3:35 pm by Cameron Evans

» Cameron Evans
Jillian's Café - Chris & Sence EmptyVas. Szept. 29, 2013 2:41 pm by Michele Flym

» ...You want to killme...
Jillian's Café - Chris & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:37 am by Michele Flym

» Így neveld a sárkányod
Jillian's Café - Chris & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:36 am by Michele Flym

»  Gods and Titans
Jillian's Café - Chris & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:33 am by Michele Flym

» Asgard- Where the gods live
Jillian's Café - Chris & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:30 am by Michele Flym

» Sanctuary...
Jillian's Café - Chris & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:27 am by Michele Flym

» Midnight Tales
Jillian's Café - Chris & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:23 am by Michele Flym


Megosztás
 

 Jillian's Café - Chris & Sence

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Anonymous
Vendég


Jillian's Café - Chris & Sence Empty
TémanyitásTárgy: Jillian's Café - Chris & Sence   Jillian's Café - Chris & Sence EmptyCsüt. Jún. 13, 2013 6:54 am


Good morning, my name is ________ .

Felvonom fél szemöldököm, és tovább lapozok. Ezen már rég túl vagyok, jézusom! Előrelapozok jópár fejezetet, és hirtelen szembe találom magam a múltidővel. Hát még talán ez is megy... Még előrébb: passzív... Oké, ilyenünk nekünk is van... aztán elunom, nagyot sóhajtok és ledobom a nyelvkönyvet az asztalra. Kis híján felborítom a kávéscsészém. Hát persze! Tizenharmadika van, miért is lenne szerencsém? (A zenészek egy különösen babonás fajhoz tartoznak, azt hiszem, ez együtt jár a húrok és a fúvókák megszólaltatásának szenvedélyével.)
Nyugi Sence. Csak nyugi. A kezem a cigarettatárcámon babrál, végül felveszem. Felpattintom és kiveszek egy szálat, ujjaim majd ajkaim közé illesztem. Rágyújtok, és összébb húzom magamon a nagy, kék sálat. Nyomorult idő! Párizsban biztos vagyok benne, hogy szikrázóan süt a nap! Itt meg ez a nyálka és szitáló eső... Az ember kedvét is elrontja. Nem csoda, hogy az angolok mind ilyen bosszúsak.
Érzem a nyelvem hegyén az enyhén citromos mentolízt. Három perc múlva lesz fél három, akkorra beszéltem meg a találkozót a leendő tanárommal. Scott ötlete volt, hogy tegyem ki a hirdetéseket iskolákba is, hisz egyrészt ott esélyesebb, hogy akad majd hangszerre is érdeklődő, másrészt a diákokkal lehet barterelni, egy kis angolélt cserébe némi szolfézs, kotta, esetleg méhviasz... ráadásul a lányok állítólag imádják a francia pasikat. (Udvariasan vigyorogtam.) Na hát ehhez képest egy fiú jelentkezett. Amit cseppet sem bánok. Kíváncsi vagyok, a hangja alapján szőke, kék szemű, de talán tévedek... Tekintetem az  utcát mustrálja. Én a ponyvatetős teraszon ülök, máshol ugyanis nem gyújthatok rá, én pedig kikészülnék a cigi nélkül, amibe kapaszkodhatok.
Vissza az elejére Go down

Chris Evans
Chris Evans

Korom : 27
Itt vagyok : London
Munkám-hobbym : színészkedés, tanulás
Humor : reccs.
Tanítási órák száma : 12

Jillian's Café - Chris & Sence Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jillian's Café - Chris & Sence   Jillian's Café - Chris & Sence EmptySzomb. Jún. 15, 2013 9:18 am

Hy french boy, i'm going to your new teacher...

Ránézek az órámra. 10 perc múlva fél három lesz. Még ráérek, nem kell sietnem. Vajon miért én vállaltam el egy francia diák tanítását? Fogalmam sincs, de ezen nem kell már többet agyalnom, már visszamondani nem lehet, és nem is akarom, ki tudja, jó lesz. 
Látom már a kávézót, ott van a sarkon. Dohányfüst száll fel a ponyvatető alól, ez biztosan ő lesz. Most, hogy közelebb értem, látni, hogy francia nyelvkönyv hever a kávéja mellett.. Odaérek az asztalához, de ő fel sem pillant, csak szívja tovább a cigijét. Ha jól emlékszem, ez is állt a hirdetésben. Megunom a várakozást, és köszönök neki: Jó napot, Chris Evans vagyok. Maga pedig biztosan Mr. Vallois, ha nem tévedek. Örülök, hogy megismerhetem. Javasolnám, hogy tegeződjünk.- mondom mindezt franciául, majd helyet foglalok vele szemben a két személyes asztalnál, és belepillantok a könyvbe.         Reménykedek, hogy nagyjából végiglapozta, de nem. A lapok még újak, mintha soha senki nem használta, viszont fekete pöttyök vannak benne, gondolom, hogy mi az ami a francia nyelvben is van. 
Kijön a csinos, fiatal pincérnő, felveszi a rendelésemet, - ami egy habos cappucino- majd visszamegy, és Max-hez fordulok. Arra gondoltam, ha már itt vagyunk, meg is beszélhetnénk, hogy milyen gyakran, és hol tanítsalak angolra, nem?-kérdezem a srácot saját anyanyelvén, majd kortyolok egyet az isteni kávéból, és várom a francia srác válaszát...
Vissza az elejére Go down

Anonymous
Vendég


Jillian's Café - Chris & Sence Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jillian's Café - Chris & Sence   Jillian's Café - Chris & Sence EmptyVas. Jún. 16, 2013 12:25 pm


Angol nyelvkönyv van előttem, Headway vagy mi a neve... Kezdőknek való, de különben lehet, hogy eggyel magasabb szintűt kellett volna beszereztetnem Scottal.
Megérzem, hogy valaki kiszúrt magának. Ülök, cigizem és közben tudom, hogy az emberem megérkezett. Lassan nézek fel rá.
Angolok! Milyen vérmesen az arcodba tolakodnak!
Feltolom a napszemüvegemet a fejem tetejére, és egy pillantással végigmérem a... fiút. Felemelkedem kissé a székből és kezet nyújtok neki (hisz így szokás).
- Bonjour. Maxence Vallois - mutatkozom be magam is. Komoly meglepetést okoz azzal, hogy franciául folytatja. Ajkamon kis mosoly villan fel féloldalt. Felajánlja, hogy tegeződjünk! Hány éves lehet?...
Leül, és a könyv után nyúl, én pedig hagyom neki.
- Egy barátom vette nekem - kommentálom a dolgot, és lepöccintem a hamut a cigiről. Némán dohányozva figyelem félig leeresztett szemhéjam alól. Ha ő akarja vinni a szót, hát vigye! Én nem kérek semmit, már előttem van a kávém. Illetve, a maradéka.
Szívok a cigiből, míg kérdez, kifújom a füstöt, mielőtt felelnék. Aztán mosollyal az arcomon hajolok előre, mintegy jelezve, becsatlakozom a diskurzusba. Nem morgok magamban, hogy "hiszen ezért vagyunk itt", bizonyára csak udvariasan akarja használni a franciát, ez valójában kedves tőle.
- Mivel sürgős volna megtanulnom minél jobban az angolt használni, nekem a napi egy alkalom felelne meg, hétvégéket is beleértve. A helyet illetően rugalmas vagyok. Most egy barátomnál lakom, de ritkán van otthon. Elmehetek hozzátok is, vagy találkozhatunk kávézókban... Ahogy neked kényelmes - maradok ebben alkukész, hiszen éppenséggel a hely az, ami nekem teljesen mindegy. Bárhol tudok koncentrálni.
Vissza az elejére Go down

Chris Evans
Chris Evans

Korom : 27
Itt vagyok : London
Munkám-hobbym : színészkedés, tanulás
Humor : reccs.
Tanítási órák száma : 12

Jillian's Café - Chris & Sence Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jillian's Café - Chris & Sence   Jillian's Café - Chris & Sence EmptyHétf. Jún. 24, 2013 6:44 pm

Lassan kortyolok a karamelles kávémból, és felteszem a kérdéseimet: Hát, rendben, nekem a délután négy óra megfelel. Mit szólna az én lakásomhoz? A szüleim vidéken élnek, egy bejárónőm van, őt nem látom soha, de a munkáját háromnaponta tapasztalom. -A mondatom második fele bizonyára nem kötötte le a srácot, de a magam szórakoztatásából muszáj volt elmondanom. Gondolom nem bánja, hogy hogy nálam tanulunk.
-Ha gondolod, akkor már ma is elkezdhetjük a tanulást, persze, ha neked nem gond, és ráérsz ma. Látom rajta, hogy neki mindegy lenne a hely és az idő, csak angolul szeretne egy kicsivel jobban tudni. Elnézést kértem, majd bementem a pulthoz, és vártam, hogy odaadják a számlát. Eközben a fiatal egyetemista tanítványomat figyeltem, aki csak cigizett, és bámulta az utcát.
Fizettem, majd kimentem. Nem volt ötletem, hogy mivel tartsam fenn a beszélgetést, így inkább leültem, és megittam az utolsó kortyot, közben a srácon tartottam a szememet.
Miután kijöttem, csak fürkésztem az arcát, azon tűnődve, hogy miért jött át ebbe az országba? Vajon miért pont egy diákot kért meg, tanítson neki angolt? De nem tűnődhetek sokáig, mert mert úgy gondolom,hogy azért nyitja a száját -amiben pont nincs cigaretta - mert mondandója akadt a számomra...


A hozzászólást Chris Evans összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 25, 2013 5:12 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Anonymous
Vendég


Jillian's Café - Chris & Sence Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jillian's Café - Chris & Sence   Jillian's Café - Chris & Sence EmptyKedd Jún. 25, 2013 3:53 pm

Felemelem fél szemöldökömet. Nem megállapodtunk, hogy tegeződünk? Zavarban lehet. NAGYON zavarban lehet. Felemelem a csuklóm, hogy rápillantsak az órámra. Háromnegyed három lesz.
- Mármint minden nap délután négy óra? - kérdezek vissza, nem is gondoltam, hogy belemegy ebbe. - Szombaton és vasárnap is. Rendben - bólintok rá, ez eddig teljesen sima ügy. - Kivéve szerdán - jut eszembe hirtelen. - Szerdán órám van este nyolcig. Aznap nekem a délelőtt lenne jó, de felteszem, olyankor iskolában vagy - mosolyodom el együttérzően. Én magam mindig is utáltam iskolába járni akkor még, mikor muszáj volt, és mikor nem azt tanulhattam, ami igazán érdekelt.
- Egyedül élsz? - lepődöm meg újra és újra. Nagyon különös. - Ne haragudj, hogy megkérdezem, de hány éves vagy? - szúrom közbe a kérdést. - Tényleg nem kötözködésből, csak érdekel - teszem hozzá elmosolyodva, majd hogy biztos ne haragudjon meg, még azt is hozzáfűzöm: - Mert ahhoz képest nagyon jó a franciád. Hol tanultad?
Kimondottan beszédessé válok, így, hogy az anyanyelvemen tudok társalogni és tudom megértetni magam valakivel.
- Nos tulajdonképp ráérek... - tűnődöm el, aztán pontosítok: - Fél négyig. Oh, persze, menj csak - biccentek, ahogy elnézést kér. Biztos mosdóba megy. Fura fiú. Amint magamra hagy, a telefonomra pillantok, rágyújtok, majd az épület bejárata felé fordulok. Találkozik a tekintetem az övével, merthogy ő meg épp engem fixíroz a pultnál állva... Mit csinál?... Biztos a mosdó kulcsára vár... á, nem, mégsem. Fizet! Vajon helyettem is? Megsimítom az ajkam eltöprengve, míg végül elfordítom a tekintetem közeledő alakjáról.
- Fizettél? - kérdezem. Hátha hozzáteszi, hogy a vendége voltam, bár igencsak meglepődnék. - Sietsz? - érdeklődöm, szemem gyanakvón hunyorítva rá, hisz én még jócskán a cigimet szívom (ma már a sokadikat).
- Szóval van még egy lényeges pont... - hozom fel, amint leül és hörpölni kezd. Lepöccintem a cigi végéről a hamut, és hátradőlve, nyugodtan kérdezem: - Hogy képzelted el a fizetést? Csereoktatásban benne vagy?
Vissza az elejére Go down

Chris Evans
Chris Evans

Korom : 27
Itt vagyok : London
Munkám-hobbym : színészkedés, tanulás
Humor : reccs.
Tanítási órák száma : 12

Jillian's Café - Chris & Sence Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jillian's Café - Chris & Sence   Jillian's Café - Chris & Sence EmptyCsüt. Aug. 08, 2013 5:32 pm

Vajon miért ráncolja a szemöldökét? Ja, talán azért mert zavaromban, és izgalmamban magázni kezdtem, megint. Igen, a szüleimnek ilyen a munkájuk. -válaszolok teljesen nyugodtan Maxence kérdésére. Semmi gond.-vigyorgok elnézően a srácra, de azonnal folytatom is. Másoknak is ez egy elég meglepő válasszal rendelkező kérdés, egyébként 16 múltam, pár hónappal. -mosolygok, majd előveszem a telefonomat, hogy beírjam, Max-nek nem jó a szerda. De rögtön felnézek, és apró mosoly fut át az arcomon, mikor megdicséri a franciámat. 6 évig éltem Párizsban, gyermekkoromban. Mikor visszatérek a pulttól, csak bólogatok, és hozzáteszem, hogy: Rendeztem a számlád, remélem nem bánod, vedd ezt afféle 'isten hozott itt' ajándéknak. Leülök, majd figyelek arra amit mond. Az egyik mondatánál felhúzom a szemöldökömet. Milyen lényeges pontról beszélhet? Meg akarja kérdezni, hogy van-e bűnöző a családomban?Ilyen, meg ehhez hasonló rémésgek futnak át az agyamon, demeg is nyugodok, amint kimondja, mit takar a 'lényeges pont' kifejezés, hogy csak a fizetésemről akar velem tárgyalni. Benne, de mi lenne az, amit tanítanál nekem? Amint láthatod, a franciával nincsenek problémaim, emelett az énekkel és a gitározzásal sincsenek problémáim. Szóval, mi lenne az, amit tanítanál?-Most gondolkodás elé állítottam, -úgy tűnik- de nem baj. Szerintem úgy gondolta, hogy majd én megmondom, mit tanítson. Hát nem. Összefonom magam előtt a karjaim, és a szemöldökömet felvonva figyeltem a velem szemben ülő francia srácot, aki immáron a tanítványom.
Vissza az elejére Go down

Anonymous
Vendég


Jillian's Café - Chris & Sence Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jillian's Café - Chris & Sence   Jillian's Café - Chris & Sence EmptySzer. Aug. 14, 2013 5:23 pm

- Tizenhat... értem - bólintok, és a szám előtt tartom a cigit. - Komolyan? Érthetetlen, miért jöttél vissza ide - jegyzem meg. Büszke vagyok Párizsra, imádom Párizst, és egyszerűen nem értem, miért hagyja ott valaki. Persze... magamat is beleértve. De én egyelőre még optimistán tekintek a jelenre és a jövőre egyaránt.
- Öhm... Köszönöm - felelem kissé zavartan. Nem értem, ez valami helyi szokás lehet. Vagy ennyire csórónak látszom. Remélem, nem.
Hunyorgok. A világ legnagyobb hülyesége azt állítani, hogy van olyan terület egyáltalán, amelyben nem tudsz további tudást elsajátítani, na de egyből három?!
- Mindig lehet mit tanulni. Jó, látom, tanulni nem óhajtasz - rántok vállat. - Fizetni azonban nem fogok tudni. Mondjuk felteszem, zsebpénzre ilyen szülői háttérrel nincs is szükséged.
Kifújom a füstöt fölfelé, elnyomom a csikket pár gyors mozdulattal, és felállok.
- Talán félreértettük egymást. Ajándékokat nem fogadhatok el.
Leteszek néhány bankjegyet az asztalra, a fogyasztásomért cserébe.
- Kösz a szándékot, de így azt hiszem, inkább hagyjuk a dolgot.
Kezet nyújtok neki, aztán elköszönök. Angolok. Furák...

Köszönöm a játékot!
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Jillian's Café - Chris & Sence Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jillian's Café - Chris & Sence   Jillian's Café - Chris & Sence Empty

Vissza az elejére Go down
 

Jillian's Café - Chris & Sence

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Chris Evans

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: user room :: Archive :: Lezárt játékok-