Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Start of a new school year
Szemptember
Gimisek, egyetemisták árasztják el a művészeti iskola szárnyait. A nap szinte éget, mi pedig frissen kezdünk neki az új tanévnek.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» City of Bones - Csontváros
Színpad     EmptyVas. Okt. 20, 2013 8:48 am by Sarah Snow

» Arc foglaló
Színpad     EmptyVas. Szept. 29, 2013 3:35 pm by Cameron Evans

» Cameron Evans
Színpad     EmptyVas. Szept. 29, 2013 2:41 pm by Michele Flym

» ...You want to killme...
Színpad     EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:37 am by Michele Flym

» Így neveld a sárkányod
Színpad     EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:36 am by Michele Flym

»  Gods and Titans
Színpad     EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:33 am by Michele Flym

» Asgard- Where the gods live
Színpad     EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:30 am by Michele Flym

» Sanctuary...
Színpad     EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:27 am by Michele Flym

» Midnight Tales
Színpad     EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:23 am by Michele Flym


Megosztás
 

 Színpad

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Ronnie Cleveland
Ronnie Cleveland

Korom : 29
Munkám-hobbym : tanuló
Humor : akad...
Tanítási órák száma : 20

Színpad     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színpad    Színpad     EmptyPént. Jún. 28, 2013 10:08 am


Dance is my life




Éééés buli van! Mi lehetne ennél jobb? Egy igazi buli állat vagyok... legalábbis a barátaim szerint. Viszont furcsa, hogy pont engem neveztek el ezzel a kedves jelzővel, mivel én sosem iszom le magam részegre, sőt pár alkoholos koktélnél, vagy egyéb más italnál nem is iszok többet, sőt volt már olyan buli is, ahol egyáltalán nem ittam. Nem díjazom a részegséget, elvégre anélkül is lehet élvezni egy bulit. Meg amikor az ember részeg, akkor nem is önmagát mutatja. Teljesen kifordul önmagából - tisztelet a kivételnek -, és ez szerintem gáz, de hát ízlések és pofonok. A mai napi buliba a barátnőmmel, Effyvel érkeztem. Anyira jól kijövünk egymással. Imádom. Felszabadult mellette, és emiatt egy kicsit őrült is, de hát mindenkinek vannak rossz tulajdonságai, nem? Igazából sokan ezt a kis őrültségemet jó tulajdonságnak nevezik, mivel ilyenkor rengeteg nevetek, és tényleg élvezem az életemet. Nem foglalkozom a gondjaimmal.
Körülbelül 10 perce lehettünk már itt, amikor egy férfi bejelentette, hogy a táncolni vágyók nyugodtan megmutathatják a tehetségüket a színpadon is. Nos ki nem szeretne a középpontban lenni? Rögtön kaptam az alkalmon, és szinte ugrálni kezdtem.
- Jézusom Effy mennünk kell! - rángattam barátnőm karját.
Igazán bennem volt a táncolhatnék. A vérem már a zene ritmusára terjengett a testemben, és minden egyes kis porcikám alig várta, hogy végre megmozduljon. Imádtam táncolni, ezért is jelentkeztem ebbe a suliba. Szerencsémre Effy is, és ennek kimondottan örültem. Nem vártam meg a válaszát egyszerűen, csak elkezdtem húzni a színpad felé. Remélem, hogy Ő is benne van ebben az egészben, mivel nem akarok egyedül táncolni. Természetesen már egy-két bátor ember felmerészkedett a színpadra, de akkor is. Ha már Effyvel jöttem, vele is táncoljak, nem? Viszont nem szerettem kényszeríteni az embereket, ezért lelassítottam. A színpad már csak pár lépésnyire volt tőlünk.
- Na benne vagy? - kérdeztem hatalmas mosollyal az arcomon, és kiskutyaszemekkel néztem rá.
Annyira reménykedtem abban, hogy igent mond. Persze, ha nemet mond akkor is táncolunk, csak annyi, hogy nem a színpadon. Bár kétlem, hogy egy remek táncosnak lámpaláza lenne a színpadon. Meg hát az emberek sem voltak ismeretlenek mivel az ittlévők 90%-a az iskolánk tanulója, szóval nem is volt mitől félni. Egy igazán pörgős zene ment. Ez volt az én világom. Jobban mondva a mi világunk. Barátnőm keze, még mindig az én kezemben volt. Nem akartam elengedni, csak a válasza után. Feszülten figyeltem minden arcvonását, hogy ki tudjam venni belőlük, mi is lesz a válasz. Jobb kezemet a hátam mögé tettem, és keresztbe raktam az ujjaimat. Kérlek, Effy mond hogy feljössz... kérlek! Reménykedtem magamban, majd rázni kezdtem a lábamat.





Vissza az elejére Go down

Effy Mclair
Effy Mclair

Korom : 27
Itt vagyok : Mindig máshol!
Munkám-hobbym : Tánc
Humor : Akad
Tanítási órák száma : 30

Színpad     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színpad    Színpad     EmptyVas. Jún. 30, 2013 9:47 am

Ez az, ma bulizok egy jót. Már nagyon vártam, hogy végre elmehessek egy ilyen jó buliba. Még el se kezdődött, de már előre tudom, hogy erről sokáig fogunk beszélni. Bevallom ma reggel úgy ébredtem, hogy inkább itthon maradok egyedül és megnézek valami jó kis filmeket. Anyáék ma nem lesznek itthon, valami megbeszélésre kell mennek vagy hova. Szóval itt van a nagy lehetőség, arra, hogy kicsit egyedül lehessek. De aztán belegondoltam, hogy mi értelme itthon ücsörögni? A film nem fut el, és még többször is előfordulhat, hogy egyedül maradok itthon. Amúgy se ez az első alkalom, hogy itthon vagyok egyedül. Meg már a szüleim is elengedtek, kicsit nehezen de belementek. Ronnie-nak is megígértem, hogy elmegyek vele. Szóval inkább nem hagyom ki ezt a jónak ígérkező bulit. Hamar felöltöztem. Kényelmes ruhát vettel fel, amibe jól tudok mozogni is. már úton is voltam . Már elég sokan voltak a helyszínen. Miután oda értünk, rá 10 percre egy férfi közölte az ott lévő bátrabb személyekkel, hogy a színpadon is meglehet mutatni a tehetségünket. Ahogy kimondta, az agyamon átfutott a gondolat, hogy de jó is lesz egy színpadon bulizni. Minden vágyam az, hogy ne csak bulikkor  táncikáljak, hanem a munkám során is. De ez a gondolat hamar elsuhant, mivel lámpa lázas vagyok. Hirtelen Ronnie megragadta a karom, és befele kezdett húzni. Megrémültem, nem tudtam mi tévő legyek. Aztán a színpad előtt megállt, megkérdezte, hogy benne vagyok-e. Pár percig haboztam, és közben a bátrabb személyeket kémleltem akik a színpadon voltak már. Jól táncolnak az tény, de nem tudom, hogy merek-e én is táncolni. Vissza néztem barátnőmre, aki hatalmas mosollyal és kiskutyaszemekkel bámult rám. Ezeknek nem lehet nemet mondani.
- Ha nem sietünk, nem lesz helyünk a színpadon – adtam be végül a derekam.
- Siessünk, meg kell mutatni, hogy is kell valójában táncolni. - Majd megragadtam a karját, és utunk egész a színpad közepéig vezetett. Fel vettük a ritmust és táncolni kezdtünk. Végre azt teszem amihez a legjobban értek.
Vissza az elejére Go down

Ronnie Cleveland
Ronnie Cleveland

Korom : 29
Munkám-hobbym : tanuló
Humor : akad...
Tanítási órák száma : 20

Színpad     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színpad    Színpad     EmptyVas. Jún. 30, 2013 1:10 pm


Dance is my life




Annyira izgatott voltam! Már napok óta vártam ezt a bulit. Végre táncolni akartam. Élveztem, hogy végre úgy is táncolhatok az emberekkel, hogy nem órán vagyunk. Az iskolán kívül nem túl sokat jrok el, ezért szinte esélyem sincs belebotlani egy-két ismerős arcba. Viszont itt rengeteg van. Amikor ideérkeztünk meg sem fordult a fejemben, hogy én a mai napon a színpadon fogok táncolni, de mindenesetre nagyon tetszett ez a szituáció. Élveztem.
Kicsit sajnáltam Effyt mivel elég durván húztam a színpad felé. Sok volt bennem az adrenalin, és a vágy. Ilyenkor elég gyakran kezelhetetlen vagyok. Persze, ha észreveszem magam, akkor javítok a helyzeten, és visszatérek eredeti testembe, ha lehet ezt így mondani. Feszülten figyeltem minden apró kis megmoccanását, majd egyszer csak kinyílt a szája, és meghallottam azokat a szavakat, amiket akartam. Majdnem visítottam. Annyira örültem, hogy belement. Imádom megmutatni a tehetségemet, és erre minden lehetőséget kihasználok. Ez is egy ilyen lehetőség volt, és szerencsére nem kell kihagynom. Szupi!
- Így van! Mutassuk meg mit is hívnak táncnak! - mosolyogtam rá.
Immár Effy vette át a vezetést, és Ő húzott fel a színpadra. Táncolni kezdtem, és azt a rengeteg arcot néztem. Voltak, akik a színpadon állókat kémlelték, miközben gyengéden hullámoztak a zene ritmusára, de voltak, akik teljesen el voltak foglalva egymással, de ezt inkább nem részletezem.
- Mit szólnál, ha kimennénk a színpad elejére, és tényleg megmutatnánk, amit tudunk. - mosolyogtam rá, miközben bevetettem az egyik kedvenc tánclépésemet.
Az emberek mellőlünk olykor fogytak, és olykor szaporodtak. Valaki már két perc után feladta. Bele akartam csapni a lecsóba, és nem "ringatózni" a színpadon. Ha már feljöttünk ide mutassuk meg, hogy miért volt bátorságunk. Nagyon "bírtam" az olyan emberket, akik feljöttek a színpadra akkora pofával, hogy alig fértél el mellette, és közben egy nagy semmi volt. Ezektől az emberektől kiráz a hideg! Nem szeretem, ha valaki ok nélkül nagyképű, mivel szerintem, ha jó vagy valamiben nem kell felvágnod ezzel. Olykor a szerénységgel többre megy az ember, de ez sokaknak nem jut el a tudatáig. Én meg vagyok elégedve a tánctudásommal, persze még mindig van mit javítani rajta, de azért nem vagyok olyan rossz, de mégsem vágok fel vele. Az egyik tanárom ezt különösen értékeli. Reméltem, hogy Effy a nemrég tett ajánlatomba is belemegy. Meg akartam mutatni magamból mindent. Elvégre ezért vagyok itt ebben az iskolában.

Bocsi a rövidsége miatt. :$






Effy. 379. readyornot
Vissza az elejére Go down

Effy Mclair
Effy Mclair

Korom : 27
Itt vagyok : Mindig máshol!
Munkám-hobbym : Tánc
Humor : Akad
Tanítási órák száma : 30

Színpad     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színpad    Színpad     EmptyPént. Júl. 05, 2013 3:33 pm

Elmondhatatlanul vártam már ezt az estét. Annyira be voltam zsongva, hogy már otthon is táncoltam, nem is keveset. A legjobb formámban akartam ma jönni, és sikerült is teljesítenem ezt. Abban voltam, hogy csak nyugisan táncolunk az egyik teremben, de nem így jött össze. A színpadon állok, Ronnie és még egy csomó ember társaságában, és táncolunk. Az elején bevallom kicsit paráztam, de amint láttam, hogy legtöbb ember csak azért van fent, hogy a táncot szégyenítsék, rájöttem arra, hogy ennek nem szabd így lennie. Ezért bele adtam anyait – apait, és úgy táncoltam mint még soha. Nagyon jól éreztem magam ott fent.  Voltak olyanok is akik, annyira egoisták voltak, hogy inkább mindenki félre vonult tőlük. Még jobban is tetszett volna a produkciójuk, ha a táncuk is olyan magas szinten lett volna, mint, ahogy ők érezték semmi kifogásom nem lenne ellenük. A színpad előtt is rengetegen voltak. Mindenki ügyesen mozgott, mint a színpadon, mint a színpad előtt. A lenti embereknek inkább itt fent kellene legyen a helyük, s nem ott lent. Bár, lehet ők is így vannak a dologgal ahogy én. Félnek. Félnek attól, hogyha az egyik lépést elrontják, kinevetik. Én ettől félek a legjobban. Amikor elkezdtem táncolni, egyszer elestem, a többiek csak nevetek rajtam. Fölálltam és azt kiabáltam, hogy nevesetek amíg még tudtok, mert pár év múlva én fogok rajtatok nevetni. És lám, igazam lett. Senkiből nem lett jobb táncos, azon a szinten maradtak.
- Benne vagyok – pár pillanatot vártam, majd előre lépkedtem, persze ritmusra. Elől sok tehetséges ember mozgott együtt. Ronnie-ra pillantottam, hogy egy kis bátorságot merítsek. Sikerült is, egy kicsit megbátorodtam. A többieket figyeltem, és próbáltam azt a koreográfiát betanulni amit ők épp táncoltak. Az első pár lépést viszonylag hamar betanultam, a többi egy kicsit nehezebben ment, de végül azt is sikerült hibátlanul begyakorolni. Mindenki egyszerre mozgott, mintha valami klip forgatáson lennénk és ez lenne a tánc rész hozzá. Egyre jobban élveztem az egész estét, nagy butaság lett volna kihagyni ezt. A színpadon ismerős embereket is észrevettem, de egyikkel sem voltam olyan viszonyban, hogy köszönjek nekik. Igazából én is csak látásból ismerem őket, soha annyit nem mondtunk egymásnak, hogy „szia”. De valahogy nem is akarom közelebbről megismerni egyiket se, valahogy nem szimpatikusak, tudom nem szabad ilyen hamar véleményt mondani, pláne, ha semmit nem tudsz az illető személyekről. A gondolataimat vissza irányítottam a táncolásra, nem akartam elesni.
- Kicsit megszomjaztam, lemehetnénk inni majd – mondtam a mellettem táncoló barátnőmnek.
- Annyira jó, hogy itt vagyunk. - tettem hozzá gyorsan.
Vissza az elejére Go down

Ronnie Cleveland
Ronnie Cleveland

Korom : 29
Munkám-hobbym : tanuló
Humor : akad...
Tanítási órák száma : 20

Színpad     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színpad    Színpad     EmptySzomb. Júl. 06, 2013 10:27 am


Dance is my life




Sosem hittem volna, hogy egyszer ennyire boldog leszek egy iskolai party-n, mint most. Igazából a tánc mindig boldoggá tett. Folyton eszembe jutottak a régi idők. A régi idők, amikor anya még élt. Amikor együtt táncoltunk. Amikor közösen bontottuk ki a karácsonyfa alatt lévő, gondosan becsomagolt ajándékokat. Amikor egyszerre fújtuk el a tortán a gyertyát. Egy szóval mindent. Anya halála után, amikor apa megmutatta a táncos videókat anyáról képtelen voltam sírás nélkül táncolni. Ez körülbelül egy évig volt így. Ha elmentünk egy buliba, akkor sem táncoltam. Nem voltam rá képes. Amikor berángattak a tánctérre, öt perc után sírva rohantam ki. Apán kívül senki sem értette, hogy miért. Soha nem beszélte a táncról. Aztán egyszer, csak megtört a jég. Egy iskolai előadáson a színpadon táncoltam, és nem sírtam, sőt mosolyogtam. Apa azt mondta a fellépés után, hogy anya most biztos büszke lenne rám. Láttam a könnyeket a szemében, de én erősen tartottam magamat, és csak mosolyogtam. Mára már ez az érzés elmúlt, és most is itt állok a színpad elején, ugyanúgy táncolok mint a többi táncos, és mosolygok. Őszintén mosolygok, és tényleg élvezem ezt az egészet. Nem tudom mennyi ideje táncoltunk már akkor, amikor Effy felajánlotta, hogy menjünk le egy kicsit inni. Ennek kimondottan örültem, mivel szomjas is voltam, meg a következő szám irtó lassú volt. Szerettem lassúzni, de csak egy pár bizonyos emberrel. Meg hát a helyszín sem volt épp olyan, ahol lassúzni szeretnék. Túlságosan fel voltam pörögve.
- Oké menjünk. - mosolyogtam Effyre, majd óvatosan lesétáltunk a színpadról, és a bárpult felé vettük az irányt.
- Ez eszméletlen jó volt. - pattantam le egy székre, majd kikértem egy számomra szimpatikus italt.
Amíg az italomra vártam a színpad felé fordultam.
- Miért kezdtél el táncolni? - kérdeztem Effytől, de nem fordultam felé. A lassúzó alakokat néztem, ahogy békésen lépkednek körbe-körbe, majd olykor-olykor beszúrnak egy-két pörgést, hogy ne legyen olyan unalmas a tánc. Mindig is jobban szerettem a pörgős zenéket, amikre tényleg lehetett táncolni, és nem csak lépkedni, viszont sosem szóltam le a lassú táncokat. Legalábbis hangosan nem, csak magamban.
A pultos megveregette a vállam jelezve, hogy itt az italom. Megfordultam, majd Effyre néztem, és vártam a válaszát. Tényleg érdekelt, hogy mi is az az ok, amiért elkezdett táncolni.





Effy. 367. notgivingin
Vissza az elejére Go down

Effy Mclair
Effy Mclair

Korom : 27
Itt vagyok : Mindig máshol!
Munkám-hobbym : Tánc
Humor : Akad
Tanítási órák száma : 30

Színpad     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színpad    Színpad     EmptyCsüt. Júl. 11, 2013 7:57 am

A színpadon állva nem féltem, pedig itt nagyobb az esélye annak, ha elesek nem felsegítenének, hanem jól kinevetnének. Talán az egyetlen személy az Ronnie lenne aki nem nevetne ki, hanem felsegítene. De miket beszélek, talán? Biztosra veszem a dolgot. Tényleg nagyon féltem az elején, és ráadásul nem csak attól, hogy elesem, hanem attól is, ahogy táncolok, mert ahány ajtó, annyi szokás. Szóval ahány ember annyi tánctudás. Amikor láttam, hogy vannak akik még nálam is bénábbak kicsit megkönnyebbülve kezdtem el táncolni. A tánc az én szerelmem, az egyetlen nagy szerelmem. Ilyenkor érzem azt, hogy élek. Többet jelent nekem egy tíz perces táncolás, mint egy világ körüli utazás.
Kissé megszomjaztam, de ezek szerint nem csak én, hanem Ronnie is, mert amikor felajánlottam, hogy ihatnánk is valamit, egyből beleegyezett. Lassan sétáltunk le a színpadról, vigyázva a táncoló eberekre. A pulthoz érve elpattantunk mindketten egy-egy székre.
- De még mennyire. - kezdtem elnevetni halkan. Tényleg nagyon jó volt, rég nem éreztem magam ilyen jól, talán azért, mert nem megyek sehova. Nem tudnám megmondani, hogy utoljára mikor is voltam bulizni, de rég, azt tudom. Ezen változtatni fogok, amennyire csak tudok. Nem ülhetek bent egész nap a házban., mert ha ma is otthon maradtam volna, akkor most bánnám, mert Ronnie biztos elmesélte volna, hogy milyen jó bulit hagytam ki. Én meg csak ütném a fejem, hogy már megint mit hagytam ki. Egy ásványvizet kértem, egyből ide is adták, majd nagyokat kortyoltam a hideg folyadékból. Színpad felé néztem, ahol az emberek épp lassúztak, nagyon ügyesek voltak. Hirtelen Ronnie-ra pillantottam, majd vissza a színpadra.
- Igazából, először csak hobbi szinten táncoltam. Majd egyre jobban, elkezdtem otthon táncolni, mindenféle videókat néztem, azokon keresztül tanultam meg. A tánccal azt érzem, hogy élek, ez az egyetlen dolog, amit tiszta szívből szeretek csinálni, jobban szeretek táncolás közben ismerkedni, mint  a suli folyósólyán. A szüleimnek is mondtam, hogy én ilyen iskolába akarok járni, akik ellenezték, de én makacs voltam és addig mondtam, míg, végül bele nem egyeztek. Sajnos most is ellenzik a dolgot. – mondatom után sóhajtottam, majd megittam a maradék vizet is.
- Na és te miért kezdtél el táncolni? - erre a válaszra kíváncsi voltam. Mindig is érdekelt, hogy ki miért kezdett eltáncolni. Ronniera, néztem és vártam, hogy elkezdje az ő történetét.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Színpad     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Színpad    Színpad     Empty

Vissza az elejére Go down
 

Színpad

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Sarah & Summer [színpad, előadóterem]

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: user room :: Archive :: 1. Kaland - Nightclub-