Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Start of a new school year
Szemptember
Gimisek, egyetemisták árasztják el a művészeti iskola szárnyait. A nap szinte éget, mi pedig frissen kezdünk neki az új tanévnek.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» City of Bones - Csontváros
IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptyVas. Okt. 20, 2013 8:48 am by Sarah Snow

» Arc foglaló
IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptyVas. Szept. 29, 2013 3:35 pm by Cameron Evans

» Cameron Evans
IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptyVas. Szept. 29, 2013 2:41 pm by Michele Flym

» ...You want to killme...
IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:37 am by Michele Flym

» Így neveld a sárkányod
IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:36 am by Michele Flym

»  Gods and Titans
IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:33 am by Michele Flym

» Asgard- Where the gods live
IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:30 am by Michele Flym

» Sanctuary...
IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:27 am by Michele Flym

» Midnight Tales
IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:23 am by Michele Flym


Megosztás
 

 IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Anonymous
Vendég


IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence Empty
TémanyitásTárgy: IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence   IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptySzer. Jún. 26, 2013 10:47 am

Lapozok a vaskos kötetben, Millió apró darabban a címe. Rongyosra van olvasva, az alakja már amorf, a lapjai puhák, akárcsak a felpöndörödött borítója. Könyvtári példány, hisz nekem másra nem telik. A brácsám ott ül mellettem az ülésen, biztonságosan betámasztva, hogy hirtelen fékezésnél ne eshessen baja, ne dőlhessen el. Lábam keresztbe vetve tartom, hajam előrelóg a szemembe, ahogy olvasok.
A fülkében összesen ketten vagyunk, én meg a férfi, mikor belép a lány. Felnézek, felegyenesedem az ülésen, hogy elférjen és le tudjon ülni. Még egy futó mosolyt is küldök felé, alighanem zavaromban. Nemigen számítottam már felszálló utasra ilyenkor, bár... hol is vagyunk? Nos, fogalmam sincs, de az órám szerint még hátra van több mint háromnegyed óra. A vonatok nemigen szoktak késni... kint különben sem látni már semmit. Sötét van, ráadásul zuhog az eső (mi mást csinálna?), a kemény cseppek olykor nagyot koppannak a vonat ablakán. Idebent kellemes fényt ad a fülke világítása, és az enyhe fűtésnek köszönhetően az ujjaim sincsenek lefagyva.
A férfi azonban, aki mindezidáig velem szemben ült (Bridgewaternél szállt fel, ha jól emlékszem, még az út elején), igencsak fázhat, alig van rajta ruha: összesen egy rövid ujjú ing, vékony, nyári nadrág, mintha teljesen máshová készült vagy máshonnan érkezett volna. Aktatáska volt nála, a lábán szandál természetesen zokni nélkül, csuklóján vastag karóra. Az arcát nagy aviator napszemüveg takarta mindvégig. Igazából az volt a tippem, alszik, csakhogy mindig mereven rám nézett épp, mikor rápillantottam. Nem zavartattam magam, inkább bedugtam a fülem, hogy lássa, nem kívánok most épp vele beszélgetni.
Szóval hely van mellette is, mellettem is. A lány bárhová le tud ülni. Futó pillantásom végigméri lopva, és kiveszem a fülemből a fülhallgatót. Lágy jazz hallatszik ki, míg le nem állítom a telefon zenelejátszóját. Előzékenyen megigazítom a nagy, kemény, fából és bőrből készült ódivatú brácsatokot, hogy elférjen.
Vissza az elejére Go down

Anastasia Blackwood
Anastasia Blackwood

Korom : 29
Itt vagyok : ღ London
Munkám-hobbym : ღ ez is-az is
Humor : ღ sötét
Tanítási órák száma : 25

IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence Empty
TémanyitásTárgy: Re: IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence   IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptyCsüt. Jún. 27, 2013 8:19 pm

Sence & Ana

Van egy apám még is árva vagyok. Elhagyott minket, meg sem várta érkezésem elég volt neki a tudat, hogy létezem. Miután anya meghalt felkeresett és azt mondta a temetés után el kell mennem hozzá Londonba. Nem értettem miért tart rám igényt, miért akar belerángatni az életébe ennyi év után. Nem akarom, hogy bármi közöm is legyen hozzá, inkább a halál, szívesen mennék anyám után. De nem lehet! Megígértem erős leszek és nem sérthetem meg azzal, hogy a szavaimat semmisnek nyilvánítva szegem meg. Vincent nem jött el a temetésre, igazából azt sem tudom pontosan ki ő csak egy levelet kaptam repülőjegyet és egy fényképet. Hát köszi! Még annyira sem méltatott, hogy ide jöjjön. A repülő jegyet a kukába hajítottam mérgemben, még csak az kéne, hogy pár óra múlva már meg is érkezzek. A-a! Vonatozok, hogy addig is gondolkozhassak. Őrült vagyok tudom, de vállalom a több napi utazást és átszállást csak is azért, hogy ne kelljen látnom olyan hamar azt a férfit kit sosem fogom apának szólítani.
Anna volt az aki elhitette velem, hogy ez a „kis túra” nem lenne szerencsés számomra. Mindig is szerettem ezt a nőt, ő is szeretett engem és anyát is. Velem akart jönni Londonban, de nem akartam magamhoz láncolni, így meg mondtam kezdjen új életet és keressen új munkát, noh nem mintha a pénz miatt akart volna elkísérni. Olyan volt mintha két anyám lett volna és mindkettőt elveszítettem annyi különbséggel, hogy Anna-tól eltudtam kellő kép búcsúzni.
[…..]
Repülőjegyet szorongatva indulok el a hölgy felé ki a jegyeket vette át, majd elfoglaltam helyem a repülőn. Annak ellenére, hogy vonatozni akartam igencsak más helyen vagyok. Nem számít még így sem Londonhoz közel szállok le, így lesz alkalmam a gőzösön utazni. Lehunyom a szemem és magam előtt látom anyát, ezzel a boldog tudattal, hogy velem tudom csak kibírni az órákat melyet a levegőben töltök.
[…..]
Vonatjeggyel kezemben szállok fel a megfelelő vagonra, majd átadom azt lyukasztásra. Végül kinyitom egy fülke ajtaját hol két férfi ücsörög egymással szemben.
-Dobryy den'! Oh bocsánat, Jó napot!- Nah igen, nem hinném, hogy bármelyikük is orosz anyanyelvű lenne, ahogy azt sem, hogy azt tanultak volna, tekintve, hogy szinte mindenki utálja ezt a nyelvet... Csak remélni tudom, hogy helyesen ejtem ki a szavakat tekintve, hogy az angol nehezen áll rá a nyelvemre. Szemüvegben ücsörgő férfi kissé gengszteres hatást kelt így inkább a hangszerét megigazító fiatalabb úrfi mellett állapodom meg. Lassan ülök le, majd halovány mosolyt próbálok festeni arcomra mely kisebb-nagyobb sikerrel megy is.
ruha - lesz jobb is


A hozzászólást Anastasia Blackwood összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Júl. 12, 2013 9:51 am-kor.
Vissza az elejére Go down

Anonymous
Vendég


IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence Empty
TémanyitásTárgy: Re: IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence   IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence EmptyCsüt. Júl. 04, 2013 10:55 am


Vajon ez milyen nyelven volt? Mintha orosz lenne. Igen, biztosan orosz. Az angolt ugyanolyan bizonytalanul beszéli, mint én, vagy még bizonytalanabbul, az akcentusából ítélve. Ez mondjuk bájos, még ha a külseje távolságtartónak is tűnik. Csinos, de szőke és kék szemű (ez is tipikus orosz, ha belegondolok, vagy épp tipikus skandináv, nem is tudom). Bár általánosítani és sztereotipizálni nem szeretek, ostoba dolognak tartom, ennek ellenére néha beleesek a hibába...
- Hello - válaszolok neki. - Semmi gond - egészítem ki, sőt meg is kérdezem: - Orosz volt?
Udvariasságból felállok, ha vannak csomagjai, felajánlom, hogy segítek elpakolni őket, elvégre a kabinokban ezért van rendszeresítve a fölső csomagtartó, hogy ne azt kelljen kerülgetni leszálláskor.
Udvarias, kimért, mint egy hölgy. Ahogy leül, szinte látom lábai körül ringani a hatvanas évek lábszárközépig érő szoknyáját.
Miután sikerrel megbámultam hosszú lábait, feltekintek rá. Amint elhelyezkedett, leeresztem a brácsatokot, újból elhelyezem biztos pozícióba, és elhelyezem magam is.
Elkapom a pillantását, ahogy a napszemüvegesre néz. Felfelé kunkorodik az ajkam, és félreteszem a könyvet.
- Egész úton meg se szólalt. Szerintem alszik.
Erre sem reagál, úgyhogy felteszem, igazam van.
Ebben a percben a vonat megrándul alattunk, és a kerekek sikoltozva fékezésbe kezdenek. A rántástól minden leborul a fejem feletti csomagtartókról és én is előre bukom félig. Azért csak félig, mert reflexből kapok a brácsám felé, nehogy baja essen, és meg is óvom attól, hogy eldőljön.
Amint a fékezés rántóereje megszűnik és visszacsapódunk, a férfi, aki mindeddig velem szemben ült, most egyszerűen előrebukik és mereven, ahogy eddig is ült, arccal előre leesik a fülke padlójára.

~

Kilépek a fülkéből, amint a kocsi megáll és mindenki feltápászkodott. Nem tudom, a lány követ-e, de én biztos, hogy nem leszek ott, mikor a pasast megtalálják.


bocs, nem tudtam kivárni, hogy "jobb legyen"
Köszönöm a játékot!
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence Empty
TémanyitásTárgy: Re: IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence   IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence Empty

Vissza az elejére Go down
 

IC 10 Plymouth → London Paddington, 23. kocsi X. fülke - Anastasia & Sence

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Effy & Ben ~London Eye előtt
» Attraction of London club - Robb & Miles
» London Life
» London Life
» Lara&Scott; London Eye

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: user room :: Archive :: Lezárt játékok-