Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Start of a new school year
Szemptember
Gimisek, egyetemisták árasztják el a művészeti iskola szárnyait. A nap szinte éget, mi pedig frissen kezdünk neki az új tanévnek.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» City of Bones - Csontváros
Zara & Adam - park EmptyVas. Okt. 20, 2013 8:48 am by Sarah Snow

» Arc foglaló
Zara & Adam - park EmptyVas. Szept. 29, 2013 3:35 pm by Cameron Evans

» Cameron Evans
Zara & Adam - park EmptyVas. Szept. 29, 2013 2:41 pm by Michele Flym

» ...You want to killme...
Zara & Adam - park EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:37 am by Michele Flym

» Így neveld a sárkányod
Zara & Adam - park EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:36 am by Michele Flym

»  Gods and Titans
Zara & Adam - park EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:33 am by Michele Flym

» Asgard- Where the gods live
Zara & Adam - park EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:30 am by Michele Flym

» Sanctuary...
Zara & Adam - park EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:27 am by Michele Flym

» Midnight Tales
Zara & Adam - park EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:23 am by Michele Flym


Megosztás
 

 Zara & Adam - park

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Adam O'Devan
Adam O'Devan

Korom : 28
Itt vagyok : London
Munkám-hobbym : Fotózás
Tanítási órák száma : 15

Zara & Adam - park Empty
TémanyitásTárgy: Zara & Adam - park   Zara & Adam - park EmptyKedd Júl. 16, 2013 1:55 pm

Ásítva tekintek körbe a nappaliban, meggyőződve arról, hogy rajtam kívül senki nem tartózkodik a helyiségben. Megrántva a vállamat visszafordulok a tv felé, majd csatornát váltogatva megállapítom, hogy egy értelmes műsort se képesek adni. Így hát, kénytelen vagyok megállapodni egy sport csatornánál, hol éppen egy focimeccset közvetítenek. Nem vagyok nagy foci rajongó, de, hogyha nincs más, akkor elnézem, és szidom az anyjukat, hogyha félrerúgják, vagy, hogyha nem az a csapat nyer, amelyikre én tippeltem. Szóval, a foci csak egy dologra jó. Hogy az ember felhúzza magát. Vagy, hogyha az ember fogad, akkor arra, hogy annak a csapatnak visítson, amelyikre fogadott. Én pedig, inkább az első lehetőséget részesítem előnyben. Hogy őszinte legyek, azt se, de végül mindig sikerül. És, az ilyesféle "izgalmak" mellé nem árt, hogyha az ember egy jó hideg sörrel csillapítja a szomját. Én pedig, öt perces gondolkodást követően megrántom a vállamat, felpattanok a kanapéról, és megcélzom a konyhát. Odaérve megállok a hűtő előtt, két percig csak tétlenül állok előtte, majd megragadok egy üveg sört, ezt követően pedig visszabotorkálok a nappaliba. Éppen elfoglalnám a helyemet, amikor is az egyik játékos megközelíti a kaput. Én, pedig lélegzetvisszafojtva, tátott szájjal várom, hogy a labda végül a kapuban landoljon. De, ez, természetesen nem így történik. Amikor a drága játékos a kapu előtt öt méterrel megáll, nagyban nekikészül a rúgásnak, de a bénája, egy méterrel odébb rúgta. Ezt látva egy jó cifra káromkodás hagyja el a számat, majd bosszankodva helyet foglalok, és belekortyolok a sörömbe. Fújtatva nézem a visszajátszást, és még most is hangot adok a nem tetszésemnek. Ilyenkor szokták mondani drága testvéreim, hogy hiába ordibálok torkom szakadtából, a játékosok nem fogják meghallani. Hát, hogyha ők is férfiak lennének, és focimeccset néznének, nem tennének máshogy. Csak végigordítanák az egészet, ahogy azt én is tenni szoktam apámmal.
A meccs alig fél órája tart, de engem már az őrületbe kerget, úgyhogy idegesen kapok a távirányító után, és határozott mozdulattal kikapcsolom a tévét. Megiszom az üvegben maradt utolsó korty sört, majd nagy lendülettel lecsapom az előttem lévő asztalra. Ezt követően egy parasztfelkelést hajtok végre, és felsietek a szobámba. Még jó, hogy ilyenkor eszembe jutnak az iskolai feladatok, amiket, hogyha jövőhétre nem csinálok meg, a seggemet kettérúgják. És ezek közé tartozik a természetfotózás, az egyik kedvenc irányzatom. Ilyenkor, általában a parkba megyek, és most se teszem máshogy. A nyakamba akasztom a nikon gépemen, majd lecaflatok a lépcsőn, és körbetekintek a nappaliban. Hát, szokás szerint rendetlenséget hagyok magam után, de majd a csajok elintézik. Mert, hogy én nem fogok takarítani, az is biztos. Nem vagyok holmi házi tündér, aki seprűvel megy a porszemek után. Hogyha egy hétre, vagy kettőre rám hagynák a házat, biztos, hogyha visszaérnének, rendet nem találnának. Széthagyott ruhadarabok, szemét mindenhol. Így tudnám leírni azt az élményt. Nekik nem lenne az, hogyha meglátnák, de nekem igen, mivel röhöghetnék a meglepett képükön.
Kilépve a házból rögtön a park felé veszem az irányt, közben pedig, néhány útba akadó virágot lekapok, amik igazán szép látványt nyújtanak. Hát, szerintem a tanáraim azt várják el tőlünk, hogy majd lejárjuk a lábunkat, hogy az erdőben tudjunk fényképezni, mivel ott lehet a legjobb természetfotókat gyártani. Páran képesek erre, de én a parkban is jó képeket tudok csinálni, nem kell ahhoz erdő. Csak pár darab fa, és virág. Ahogy odaérek, rögtön bevetem magam a fotózás világába. Mosolyogva nézegetem végig az eddig ellőt képeket. Alig fél órája hagytam el a házat, de már kétszáz képpel lett gazdagabba  memóriakártyám. Kétség kívül jelest fogok kapni erre a feladatra.
Vissza az elejére Go down

Anonymous
Vendég


Zara & Adam - park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zara & Adam - park   Zara & Adam - park EmptyKedd Júl. 16, 2013 6:33 pm

Adam & Zara
Újra a papírhoz érintem a tollat, készen arra, hogy valamilyen csoda folytán magától suhanjon a felületen. Máskor ez menni szokott, csak írok és írok, dőlnek belőlem a szavak, és mire feleszmélek, már kész is van. Most miért van másképp? Csak egy csata eseményeit kell papírra vetnem. Ennyi. Nagy sóhajt hallatok, és újból a füzetem fölé görnyedek, melyre idő közben kifolyt a tinta. Világfájdalmas képpel nyugtázom, hogy több oldalon hatalmas, kék folt keletkezett, majd idegesen az asztalra hajítom a folyós (miért használok én ilyet? a golyóstoll miért nem jó nekem?) írószert. Idegesen kitépem az átázott lapokat, majd a szemetesbe repítem őket. Kezembe veszem a csonka füzetem, egy darabig csak bámulom, majd visszadobom az asztalomra. Sosem lesz meg a történelem jeles. Ez talán a nem éppen nagy kiterjedésű agyam miatt van, de inkább ráfogom a tantárgy unalmasságára. Éljük az életet, foglalkozzunk a jelennel, a múlton már úgysem változtathatunk. Persze akárhányszor felhozom a témát, a tanár hozzám vágja az 'ismerjük meg múltbéli hőseinket' kezdetű beszéd törmelékeit, majd kiröpít az órájáról. Végül is, nekem ez így jó, legalább nem kell erőlködnöm, hogy nyitva maradjon a szemem. A rossz oldala, hogy ettől még meg kell írnom a házidolgozatokat, és újabban nem csak kiküld a folyosóra, hanem egyenesen az igazgató nem éppen szeretettel széttárt karjaiba juttat. Komoly bajom még nem lett emiatt, a diri irodájában ülve diákok szólásszabadságát ecsetelem, nap, mint nap, ez pedig általában (mindig) bejön.
Újabb sóhaj után megnyomom a telefonom egyetlen gombját, mire a kijelző felvillan. Szinte ösztönösen kapok a képernyőzárolóhoz, és rajzolom le a kioldókulcsomat, de az utolsó vonal előtt visszakapom a kezem. A képernyő sarkában fehér felirat jelzi, hogy 14.32, vasárnap van. Nemsokára búcsút mondhatunk a hétvége értékes perceinek. A házik kitöltetlenül hevernek az íróasztalom szélén, de amint hozzákezdenék, eszembe jut minden olyan tevékenység, amit sokkal szívesebben végeznék. Tulajdonképpen még kertészkedni is mennék, csakhogy leülepedjen a fejemben kavargó évszám- és információzuhatag.
Unottan körbepillantok a szobában, ahol természetesen semmi rendkívüli nincs, olyan, mint amilyen lenni szokott. Tekintetem mégis megakad egy tárgyon, ami rögtön feldobja a napomat. Úgy rohanok a fényképezőgépemhez, mint egy évekig éhező gyerek az ételhez, majd a nyakamba akasztom. Kirontok az üres házból, és a park felé veszem az utat. Út közben azon agyalok, hogy ezúttal mit fotózzak le a házi feladathoz. Az eheti lecke különösen tetszik, sokkal kevésbé kötött, mint az eddigiek, nincs megadva a konkrét téma, csak ennyi: természetfotó.
Idő közben talpam már a park füvét tapossa, időnként leguggolok lekapni egy-egy virágot, néha lábujjhegyre állok, hogy könnyebben ráközelítsek egy fa levelére. De valójában utam rögtön a tóhoz vezet, ahol letelepszek törökülésben, és próbálom kitalálni, hogy melyik szögből érdemes lefotózni a vízfelszínen úszkáló faleveleket. Végül nem tudok mást tenni, csak lehasalok a tó szélére, és a fényképezőgépet a talajra téve kattintgatok a jobb kezemmel. A bal ugyanis egy fűcsomót markolászik, megakadályozva azt, hogy belecsússzak a sárba.
Sok próbálkozás után sikerül elkapnom egy olyan pillanatot, amikor a fény tökéletesen süt le a felszínre, és a falevél is pont jó szögben van. Hitetlenül felkönyökölök a földre, és a kamera kijelzőjén látható képet elemzem. Te jó ég, létezik olyan, hogy tökéletes fotó? És a levél sem sérült, a színe is erős kontrasztban van a vízzel, ami a sötét nádast tükrözi. Annyira belemerülök a fényképbe, hogy észre sem veszem, hogy akár egy bökéssel is elveszthetem az egyensúlyom, és belecsúszhatok a tóba.
Vissza az elejére Go down

Adam O'Devan
Adam O'Devan

Korom : 28
Itt vagyok : London
Munkám-hobbym : Fotózás
Tanítási órák száma : 15

Zara & Adam - park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zara & Adam - park   Zara & Adam - park EmptySzer. Júl. 24, 2013 4:02 pm

Miután minden lehetséges csatornát átvizslatok, megállapodok egy focimeccsen, melynek láttán rögtön a hideg sör jut eszembe. Így, hangosabbra veszem, majd sóhajtva felkelek, és megcélzom a konyhát. Kitárva magam előtt az ajtót alaposan szemügyre veszek minden lehetőséget, majd megrántom a vállamat, és előhalászok egy sört. Kinyitva azt megyek vissza a nappaliba, majd, amikor meglátom, hogy gólhelyzet van, leülni is elfelejtek. Tátott szájjal várom, hogy a labda végül a kapuban landoljon, de ennek pont, hogy az ellenkezője történik. Káromkodva foglalok helyet, majd belekortyolok a sörbe és várom, hogy végre akadjon olyan játékos, aki nem téveszti el öt méterről a kaput. Csak, hogy ez fél óra múltán sincs példa. Dühtől fortyogva keresgélek a távirányító után, majd, amint meglátom azt magam mellett, felkapom, és kinyomom a tv-t. Lehúzom az utolsó korty sörömet, majd lecsapom az üveget az előttem lévő asztalra. Elgondolkozok rajta, hogy most, tulajdonképpen mi tévő is legyek, majd eszembe jutnak az iskolai feladatok. Hát, még jókor... ilyenkor szoktam hálát adni annak a drága tanárnak, aki kitalálja a feladatokat. Így, újult erővel pattanok fel a kanapéról, felsétálok a lépcsőn, meg se állva a szobámig. Megállok a szoba kellő közepén, és a fényképezőképem után kezdek kutatni. Amikor megpillantom, széles mosoly ül ki az arcomra. Felkapom az asztalról, majd a nyakamba akasztom, végül elhagyom a szobát, és lekocogok a lépcsőn. Tekintetemmel végigszántok a nappalin, majd, miután megállapítom, hogy teljes káoszt hagyok magam után, csak szimplán megrántom a vállamat, és kilépek a házból. És, a célom nem más, mint a park. Hiszen, természetfotókat kér a tanár. Ott pedig akad bőven fa, virág, fű, tó, de még emberek is, akik igaz, hogy tönkreteszik, de azért beletartoznak a természetbe. Jobb helyet akarva se találnék. Jó, mondjuk egy erdő sokkal inkább az ínyemre lenne, de azért nem fogok kilométereket sétálni, hogy ellőjek pár képet, majd sietve hazataláljak, mivel addigra már nyolcszor besötétedik. A park pedig itt van egy köpésre, és ugyan olyan képeket lehet csinálni. Csak jónak kell lennie a fotósnak, és az alanynak is.
Miután odaérek, rögtön belevetem magam a fotózás világába. Igaz, hogy már ellőttem pár képet idefele jövet, pár virágról, egy két kutyáról, de itt azért mégis szebbeket tudok csinálni, mint sétálgatás közben.
A fotósoknak igazán nehéz dolguk van. Főleg akkor, amikor mindent be kell vetni csak, hogy le tudják fényképezni, amit éppen akarnak. Néha ülésbe kényszerülnek. És ez, még a jobbik eset. A rosszabb, amikor hasalva próbálunk lefényképezni egy virágra rászállt méhet. És én most pont így teszek. Hasalva kapok le pár képet róla, majd, amikor szélesen mosolyogva felállok, már a mosolyom koránt sem olyan őszinte, mint ez előtt. Hát, mondanom se kell, hogy a lehető legnagyobb sártócsába feküdtem bele. Így, minden erőmet bevetve próbálom magamról eltüntetni a foltokat, és ez valamennyire sikerül is. Már, legalább nem úgy nézek ki, mint akit telibe sz*rt egy kutya. Így hát, figyelmen kívül hagyva lépdelek odébb a tóhoz, hol egy csaj az imént végrehajtott manőveremet alkalmazza. Mindenhonnan megszemléli a tavat, majd végül lehasal, és úgy kapja el a tökéletes pozícióban lévő virágot. Halványan mosolyogva teszek felé pár lépést, majd már méterre tőle megállok, és lefényképezem, amikor éppen a szeme elé kapja a gépet, és a tavat fotózza. Próbálom úgy belőni a képet, hogy ő is lásson, de azért a tavon tükröződő napsugarakat és fákat is tökéletesen ki lehessen venni. Amikor megtekintem a képet, mosolyogva tekintek a képernyőre majd a lányra, és végül közelebb merészkedek hozzá. Csak arra nem számítottam, hogy ügyességemben megbotlok, és véletlen meglököm a lányt, aki, ahogy a nagykönyvben meg van írva, beleesik a tóba. Kiguvadt szemekkel pillantok rá, majd fél perc tétovázást követően lerakom a gépet a földre, és odasietek, hogy ki tudjam segíteni. Ebben az esetben igazán a gépet féltem, hiszen a csoporttársam meg tud száradni, de a gép az nem fog megjavulni.
Vissza az elejére Go down

Anonymous
Vendég


Zara & Adam - park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zara & Adam - park   Zara & Adam - park EmptySzomb. Júl. 27, 2013 11:21 am

Adam & Zara
Mi ez, talán péntek tizenharmadika? Bizonyára. Reggel is tudtam, hogy ez az egész egy nagy rakás szerencsétlenség lesz. Kezdve onnan, hogy ma fél hat körül keltem, mert egy madár nekiütközött az ablakomnak. Normál esetben persze megsajnáltam volna a jószágot, de mivel úgy döntött, a megkeseríti a napom első perceit, úgy döntöttem, otthagyom. Nincs vége, természetesen az öcsém megint elhúzott valahova, már korán reggel (hajnal?), így nekem jutott a mosogatás. A mellettem tornyosuló tányérkupacot azonnal sikerült ledöntenem, úgyhogy összesen négy edénynek mondhatunk búcsút. Ja, és plusz egynek, amit idegességemben a földhöz vágtam. Ez így persze elég pszichopatásan hangzik, de szerintem ha valaki az én helyemben lenne, ugyanezt tenné. Aki nem hiszi, próbálja csak ki.
Mégis csak van egy pozitívuma a napnak - gondoltam én -, végül is, egyedül vagyok, és nem kell senki és semmi dirigálását hallgatnom, és nem kell apa 'finom' kosztját ennem. Egy tál popcornnal vágtam le magam a kanapéra, élvezve a kis nyugit. Nem tartott sokáig, a következő pillanatban Az öcsém tolja a házba képét, készen arra, hogy megkeserítse az életem. Ezután jön az, hogy semmit nem tudok kezdeni a házikkal, kínomban a fényképezőgépembe kapaszkodok, és eljutok a parkhoz. (Csoda, hogy nem ütött el egy autó, nem vesztettem el a kulcsomat vagy nem léptem kutyagumiba. Vagy most elszóltam magam?) És most, itt hasalok a fűben-sárban holmi leveleket fotózva. A tó szélén. A fotót vizsgálgatom, amikor, talán találkozom a sorstársammal, akit meglátogatott a szerencsétlenség. Ki a fene tud megbotlani egy emberben?! Persze, ezt pont én mondom, aki egy tányért vágott a földhöz, de ez részletkérdés.
Azonnal megragadom a gépet, és próbálom minél magasabbra emelni, nehogy vízbe essen. Minden egy ezredmásodperc alatt történt, minden erőmmel azon vagyok, hogy leszedjem a nyakamból a fényképezőt. Mint valami mesében, az utolsó pillanatban sikerül a partra dobnom a készüléket - inkább hajítsam a távolba, minthogy vizes legyen -, és elmerülök a tóban. Nem, nem fulladtam meg, a víz a térdemig ér, úgyhogy ez is egy piros pont, már ami a napomat illeti. Prüszkölve állok fel, felsóhajtva pillantom meg a gépemet a szárazföldön, majd tekintetem a víz mellett álló Adam-ra téved.
- Á, szóval te vagy az a szerencsétlen - mondom cseppet sem bántóan, miközben kínosan elnevetem magam, és a hajamat facsargatva kisétálok a partra.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


Zara & Adam - park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zara & Adam - park   Zara & Adam - park Empty

Vissza az elejére Go down
 

Zara & Adam - park

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» valami park ~ summer & miles
» Zara & Dean ~ Gyorsétterem
» Adam O'Devan
» Payton & Adam - sikátor
» Brianna & Emily; Park

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: user room :: Archive :: Lezárt játékok-