Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Start of a new school year
Szemptember
Gimisek, egyetemisták árasztják el a művészeti iskola szárnyait. A nap szinte éget, mi pedig frissen kezdünk neki az új tanévnek.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» City of Bones - Csontváros
valami park ~ summer & miles EmptyVas. Okt. 20, 2013 8:48 am by Sarah Snow

» Arc foglaló
valami park ~ summer & miles EmptyVas. Szept. 29, 2013 3:35 pm by Cameron Evans

» Cameron Evans
valami park ~ summer & miles EmptyVas. Szept. 29, 2013 2:41 pm by Michele Flym

» ...You want to killme...
valami park ~ summer & miles EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:37 am by Michele Flym

» Így neveld a sárkányod
valami park ~ summer & miles EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:36 am by Michele Flym

»  Gods and Titans
valami park ~ summer & miles EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:33 am by Michele Flym

» Asgard- Where the gods live
valami park ~ summer & miles EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:30 am by Michele Flym

» Sanctuary...
valami park ~ summer & miles EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:27 am by Michele Flym

» Midnight Tales
valami park ~ summer & miles EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:23 am by Michele Flym


Megosztás
 

 valami park ~ summer & miles

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Miles Gaskin
Miles Gaskin

Korom : 33
Itt vagyok : akárhol
Munkám-hobbym : ügyeletes jampi
Tanítási órák száma : 22

valami park ~ summer & miles Empty
TémanyitásTárgy: valami park ~ summer & miles   valami park ~ summer & miles EmptySzomb. Jún. 15, 2013 2:51 pm


what do they make dreams for, when you got them jeans on
szeretem a természetet. erre már egész kicsi koromban rájöttem, amikor a bátyámmal együtt jártuk a házunk környékén lévő erdőt, ami tele volt különböző növényekkel, amiben szinte el is vesztünk, olyan kicsik voltunk még, de imádtuk, mert az volt a mi kis világunk. azóta a ház el lett adva, mi meg különváltunk, de a természet iránti rajongásom kicsit sem változott. az időjárástól függetlenül sem. esőben különösen jó dolog kint kóborolni, mert akkor gyakorlatilag senki nincs az utcákon, vagy a parkban.

de szerencsére most nem ez a helyzet. kifejezetten meglepődtem reggel, amikor azt láttam, hogy süt a nap. ezt jelnek véve gyorsan fel is öltöztem, hogy minél hamarabb a szabad levegőn lehessek.

ha az embernek nincs munkája, igazából bármit tud magával csinálni. épp ezért beszélgettem el a lakásunktól nem messze üzletelő hajléktalannal is, aki azokat a fura újságokat árulja, amiből megélhet, ha eladja őket. törzsvásárlója vagyok, így jól el tudtunk beszélgetni bármiről. csak ez után a beszélgetés után indultam el a parkba.

szeretem a helyet, ahol élünk, mert mindenből van a közelében. bolt, park, kocsma, klub, iskola, könyvesbolt. szóval egész ideális ez az egész. bár a jó helytől függetlenül a lakást nem nekem tervezték. viszonylag nagy, bár nem sok mindenhez tudom hasonlítani, korábban csak a munkahelyeimen biztosított lakásokban csöveztem, ott is csak azért, mert hajléktalanokat nem alkalmaztak. bár nem szeretem ezt a szót, legyen inkább ingyenélő. aztán beszélgettem nolennel, és most lakótársak vagyunk. gazdag kis köcsög a gyerek - nálam legalábbis mindenki gazdagabb -, de semmit nem irigylek tőle.mert milyen az az élet, ahol nem tanulsz meg küzdeni azért, amit szeretnél? apám meg soha nem fogja a nevemre íratni az örökségem, amíg meg nem hal. csak annyit akar, hogy a nyomdokaiba lépjek... de inkább elélek kevés pénzen, mint hogy valami környezetszennyező multicégnél dolgozzak minden áldott nap.

amint odaértem a parkba, egyből kicsit jobban éreztem magam. az a sok zöld néha már bántja a szemem, de valahogy megnyugtató, amikor már csak összefolyik előtted az egész. szokásomhoz híven besétáltam a fű közepére, levetettem magam először törökülésbe, aztán pedig a eldőltem, mint valami tuskó, és már csak a kék eget láttam, meg a madarak csicsergését hallottam. azért.. jól jönne valaki, akinek adhatom a dalai lámát közben...
358 | summer




nem tudok kezdeni (A)

Vissza az elejére Go down

Anonymous
Vendég


valami park ~ summer & miles Empty
TémanyitásTárgy: Re: valami park ~ summer & miles   valami park ~ summer & miles EmptyVas. Jún. 16, 2013 3:53 pm


miles & summer

words: 367  |  outfit: itt  |  note: lesz jobb








Most így, nyár végén, rájövök, hogy teljesen elpazaroltam az életem első tizennyolc és fél évét. Kiskoromban persze nem tehettem erről, de a gimnázium óta konkrétan semmi izgalmas nem történt velem pár egzotikus nyaraláson kívül. Az iskola falai közt tömtem az agyamba az információt, és ha hazaértem, akkor is a ház cserepes teteje alatt ütöttem el az időm. Idén nyáron állást vállaltam, így ha nem a szobám plafonját bámultam, akkor segítettem pizzákat kihordani egy olasz étteremben.
Aztán amikor reggel kinéztem az ablakon, és láttam pár álmélkodó turistát, rájöttem, hogy ki se használom, hogy itt élek. Ma 'csavarogni' fogok, és lógok egy kicsit a jó öreg Londonnal. 
Merre menjünk? - fordulok Jasonhöz, aki hanyagul megvonja a vállát.
A drága tizenöt éves öcsikém nem igazán örül apa ötletének, miszerint 'lássunk világot'. Azt hiszem, szívesebben maradt volna otthon programozni meg hackelgetni. Unottan morog, majd kijelenti, hogy nem fog mutatkozni velem, így váljunk szét. Egy fáradt sóhaj hallatása után megbeszélem vele, hogy pontban hétkor, három óra múlva találkozzunk a főtéren. Azonnal elhúz, én pedig némi töprengés után elindulok dél felé. A cipőm orrát figyelgetem, néha fel-fel nézek, és mélyen beszívom a friss levegőt. Olyan, mintha lelassulna a világ - vagy éppen normál tempóba váltana, hiszen eddig az egész egy nagy rohanás volt. A fejem kiürül, a gondolataim elszállnak, és teljesen átadom magam a természetnek. Persze azért figyelek, a londoni utakon mindig nagy a forgalom - és nem nagyon akarom, hogy elüssön egy busz. Tíz perces séta után elérkezek egy parkhoz, ami előtt már számtalanszor elsiettem, amikor a suliba vagy munkába igyekeztem. Szinte ösztönösen lépnék tovább, de most engedem, hogy a lábam a zöld fű felé húzzon. A fák leveleinek zörgése, a szellő hangja és a piknikező gyerekek kacarászása... Mosolyogva sétálok a park szélén csörgedező patakhoz, és letelepszem mellé. A langyos vízbe mártom a kezem, és engedem, hogy cirógassa az ujjaimat. Előszedem a könyvemet (hiába alakított át külsőleg a nagynéném, van még bennem egy kis 'stréberség'), és azonnal belemerülök a sorokba.
Shine? - szól mögöttem egy fiúhang.
A nyár folyamán senkivel nem találkoztam, így ha meglátnak az ismerőseim (mert barátaim nincsenek, csak az utálatos 'vezetéknéven-szólítók'), rám sem ismernek - hiszen senki nem tudott arról, hogy a drágalátos nagynéném átalakítósat akart játszani.
Vissza az elejére Go down

Miles Gaskin
Miles Gaskin

Korom : 33
Itt vagyok : akárhol
Munkám-hobbym : ügyeletes jampi
Tanítási órák száma : 22

valami park ~ summer & miles Empty
TémanyitásTárgy: Re: valami park ~ summer & miles   valami park ~ summer & miles EmptyVas. Jún. 16, 2013 7:11 pm


bring your love baby I could bring my shame
bring the drugs baby I could bring my pain
nem tudnám megmondani honnan indul az a dolog, hogy mindig én dumálok a legtöbbet, és olyan bölcsességeket osztok meg az emberekkel, amiket nem is szabadna tudnom. tény, hogy egy ügyvéd, és egy filozófus gyereke vagyok, de ha a szülők okosak, akkor a gyereknek is feltétlenül annak kell lennie? biztos gandhi volt az esti mesém. szívesen találkoztam volna vele.. kár, hogy meghalt. de egyszer úgyis meghal mindenki... csak az emberek lelke nem. igen, én hiszek a lélekvándorlásban. és hiszem, hogy egyszer gyűrűsfarkú makiként uralkodtam egy lakatlan sziget teljes állatállományán.

örülök neki, hogy nem kell folyton egy unalmas irodaépület négy falát bámulnám, mivel ha kapnék is munkát egy olyan puccos helyen - apám bármikor felvenne, csak ki kellene gondolnom, már ugrana is -, biztos csak ülnék, és az élet nagy kérdésein gondolkoznék. mondjuk, hogy miért nem csinálnak egér ízű macskakaját. vagy hogy miért nem készítik a repülőket is olyan anyagból, mint a törhetetlen fekete dobozt. de az is érdekelne, hogy vajon örülnek-e az analfabéták a betűtésztának a levesben... és mivel van egy csodálatos életem emberként, mielőtt tovább vándorolna lelkem, ki is fogom deríteni a válaszokat.

az eget nézve rájöttem, hogy annyi minden van még, amit ki szeretnék próbálni... de nem is csak szeretnék, de egyenesen akarom. kiskoromban anyámnak elég sok időbe telt, mire valamennyire leszoktatott arról, hogy minden egyes dologra azt mondjam, akarom, de olyan tizenhat éves koromban előjött ez az egészen új, és különleges szokás, hogy amit akarok, azt meg is kapom, és nem nagyon érdekel, hogy mibe fog az nekem kerülni. pont ezért vagyok most ilyen munkanélküli, csóró valaki, aki a haverjával lakik... tulajdonképpen ez az egész nem is olyan hosszú történet.

van az a rengeteg tipikus milliomos család, ahol mindig az egyik fiú örökli a hatalmas céget. lelkiismeretesen tanul is, hogy elnyerje az apja elismerését, és csodaszép kis családja lesz, mint a folyton vigyorgó emberek a reklámokban. a mi drága kis családunkban ez azonban már ott megbukott, amikor a bátyám elhatározta, hogy ő ugyan nem fog apánk nyomdokaiba lépni, hanem inkább elmegy az usába sportmenedzsernek - valljuk be ez elég jól összejött neki. így rám maradt volna az egész, de mivel utálom a szabályokat, és kötöttségeket, most is itt fekszem egy park közepén, bámulva a kék eget, alig néhány fonttal a számlámon.

hiperaktív természetemnek köszönhetően nem bírok tovább a füvön feküdni, inkább elindulok a kis patak irányába, hátha végre tényleg találkozom valakivel, akivel tudok beszélgetni. az a múltkori kínai bácsi is megfelelne, aki ugyan egy szót sem szólt, de el tudtam neki mesélni az egész életemet, és egész jó tanácsokat adott át a gondolatain keresztül, telepátiával. de jelenleg ő lenne az utolsó, akivel beszélgetnék... - shine? - állok meg egy pillanatra. nem is biztos, hogy ő az, de egy próbát megér. ha mégsem ő, legalább lesz egy új barátom.
456 | summer




bocsi, tudok pofázni..

Vissza az elejére Go down

Anonymous
Vendég


valami park ~ summer & miles Empty
TémanyitásTárgy: Re: valami park ~ summer & miles   valami park ~ summer & miles EmptyVas. Jún. 16, 2013 8:11 pm


miles & summer

words: 367  |  outfit: itt  |  note: akkor is haragszom!








A legtöbb ember egy szemüveg vagy éppen az öltözködési stílus alapján határozza el, miként fog viselkedni a másikkal. Ez nem valami tipikus amerikai tinifilm, ahol a főszereplő nyafog, hogy ő az egyetlen normális lélek, hiszen többé-kevésbé én is ítélek kinézet alapján. ez egy olyan dolog, ami talán mindenkiben benne van. Van, aki egy csipetnyit kap belőle, míg van, akinek repetát is adnak. Régen még a legkedvesebb lány is lenézően beszélt velem - ennyire tragikus voltam? A nagynéném szerint igen, ő kerek perec közölte velem, hogy nálam katasztrofálisabbat még nem látott. Persze ő az a sznob személyiség, akinek semmi sem elég jó. Emlékszem, amikor júniusban átlépem a küszöbét, fénysebességgel visszalökött, mondván, összekoszoltam a padlóját, mert nem vettem le a cipőm. Nem egy álomnagynéni, de nekem ez jutott. Viszont nem is panaszkodhatok: egy pár tisztaságmániás cselekedetért és számtalan idegesítő panaszkodásért cserébe kaptam egy új külsőt, amivel a mai kritikus világban is elfogadnak.

Ja, igen, az elfogadás. A csinosabb énemet mindenki máshogy fogadta. Az ismerőseim nagy részének leesett az álluk, páran 'na végre!'-pillantást vetettek rám, az unokatesóm pedig konkrétan belém szeretett(?!). Az én reakcióm pedig... sokkal magabiztosabbnak érzem magam, úgy érzem, így a rendezői poszt is jobban illik hozzám, hiszen sokkal szívesebben hallgatnak egy ilyen lányra, mint egy csendes könyvmolyra. Nem tudom, talán a ruhák hatnak a hangszálaimra is. Na jó, teljesen bediliztem ezzel kapcsolatban, de tény, hogy sokkal beszédesebbé váltam, ami részemről jó, de például Jason nagyon megszívja, amikor őt fárasztom a világmegváltó gondolataimmal. Végül is, egy testvér mindig kap egy adagot az ilyesfajta dolgokból.

A régi Summer ebben a helyzetben biztosan úgy tenne, mintha nem hallaná, mintha teljesen belemerült volna a könyvbe. Ez a csaj viszont teljes határozottsággal hátrafordul, és kész.
Miles az. Ezer éve nem láttam, azóta nagyon sokat változott. Eltűnt a bohócos kisfiúarc, átvette a helyét egy sokkal komolyabb férfi tekintet. El sem hiszem, hogy most itt van, velem szemben.
Vissza az elejére Go down

Miles Gaskin
Miles Gaskin

Korom : 33
Itt vagyok : akárhol
Munkám-hobbym : ügyeletes jampi
Tanítási órák száma : 22

valami park ~ summer & miles Empty
TémanyitásTárgy: Re: valami park ~ summer & miles   valami park ~ summer & miles EmptyKedd Jún. 18, 2013 9:14 am


bring your love baby I could bring my shame
bring the drugs baby I could bring my pain
emlékszik az ember hol is ismerte meg az ismerőseit? a legtöbb ember biztosan fel tudja idézni, hogy mikor futott össze valakivel, és természetesen a párok is napra, sőt órára pontosan tudják, hogy mikor találták meg "életük szerelmét", de velem egészen más a helyzet. már az azért is, mert nem is igazán érdekel, hogy hol és mikor ismertem meg az illetőt, csak az számít, hogy milyen a viszonyom vele. mert arra csak emlékszik az ember...

egyszer e miatt az elméletem miatt mondjuk elég fura helyzetbe jöttem, mondjuk ez már nem is csak egyszer fordult elő... régebben, amikor még fiatalabb voltam - fiatalság, bolondság - tartottunk egy bulit, amit elég jól sikerült, másra nem is nagyon emlékszem, és összetűzésbe is keveredtem az egyik haverommal, de másnap egyikünk sem emlékezett már rá, csak néztek, mintha mindkettőnket elraboltak volna az ufók, és valami furcsa lenne rajtunk. ugyanezen az éjszakán találkoztam egy lánnyal, akinek meg másnap nem emlékeztem a nevére... jó ideig piros volt utána az arcom.

na most.. hol is ismertem meg shine-t? hűha... na most tudni kell, hogy minden más ismerősömnél csak legyintenék a dologra, és annyit mondanék, hogy honnan tudjam? halványan lila gőzöm sincs hol ismertem meg mondjuk a legjobb haverom, vagy az exbarátnőm. de shine más. őt tudom. legalábbis remélem, hogy az életmódom még nem építette le annyira az egyébként is kicsi agyamat, hogy elfelejthetném ezt.

gyerekkorunkban szomszédok voltunk. ki felejt el egy ilyen dolgot? örökké együtt játszottunk, és igazából elég nehéz volt elválasztani minket, egészen a gimiig... egyszerűen más társaságba keveredtünk. ő maradt a könyveinél, én meg minden áldott percben próbáltam felhívni magamra a figyelmét.. igazából bárkinek a figyelmét, mégis mindig az igazgatónál kötöttem ki. ettől függetlenül én még szerettem shine-al lenni. sokan mondják ugye, hogy nem a külsőt kell nézni, hanem a belső értékeket, és én legalább élő példa vagyok erre, mert soha nem érdekelt, ha valakinek nem a megfelelő a haja, vagy éppen szemüvege van, mert az senkit nem kellene, hogy érdekeljen, csak az, ami odabent van. és kész.

- úristen, de régen találkoztunk! eszméletlen szexi vagy - mondtam egy vigyor kíséretében - csak nem elrabolt a nagynénéd? - még mindig vigyorogva végigmértem, szokásomhoz híven elég feltűnően - hogy lehet, hogy még nem találkoztunk itt? de várj, befogom, és inkább csak mesélj...
370 | summer




ne haragudj..

Vissza az elejére Go down

Anonymous
Vendég


valami park ~ summer & miles Empty
TémanyitásTárgy: Re: valami park ~ summer & miles   valami park ~ summer & miles EmptyKedd Jún. 18, 2013 11:36 am


miles & summer

words: 384  |  outfit: itt  |  note: lesz jobb is (:








Emlékszem, régen mennyiszer mentünk ki a játszótérre, ott hányszor szórtunk egymás szemébe homokot, és mennyit nevettünk. Ő volt a legjobb barátom, akivel mindent megoszthattam, az iskolában kapott piros ponttól kezdve egészen addig, hogy a szüleim elváltak. Mindig fel tudott vidítani, és a legrosszabból szokás szerint a legmulatságosabbat hozta ki. Ez volt ötödik osztályig, utána a suli miatt elszakadtunk egymástól, nem sokkal később pedig elköltöztünk (egy nagyobb lakásba, mert megszületett Jason). Azóta pár e-mailen kívül nem volt semmi kommunikáció köztünk.
Pislogok párat, próbálok hozzászokni ahhoz, hogy most már sokkal idősebbek vagyunk, de ahogy meglátom, szinte érzem magam alatt a naptól felmelegedett homokot a játszótérről.
- Igen, vagy ezer éve... - mosolyodok el. - Hát, a nyarat vele kellett töltenem - nevetem el magam.
Töprengek pár pillanatig, úgy érzem, nem történt semmi az életemben, amiről érdemes lenne beszélnem. Indítok azzal, hogy iskolát váltottam, majd szinte ömlik belőlem a szó, a leglényegtelenebb dolgokat is megemlítem, így pár perc múlva már olyanokat is tud, hogy Jason újabban hackelget. Nem tudom, miért mondtam el neki, egyszerűen jött, olyan volt, mint régen.
- És te? Kész férfi lettél! Jársz egyetemre? - villantok felé egy kíváncsi mosolyt.
Feláll, nyújtja a kezét, majd felsegít. Séta közben elmeséli a vele történteket, a sikereit, problémáit. A szavakat hallva nyolcadszorra is rájövök, milyen sok ideje volt, amikor szomszédokként tekintettünk egymásra. Annyi minden történt, hiszen akkor még csak gimisek sem voltunk, jelenleg pedig már az érettségin is túl van. A legtöbb régen észrevett vonása még mindig fellelhető az arcán, bár nem tudom, hogy ezekkel a részletekkel minden ismerőse tisztában van-e, vagy csak én figyeltem meg sok évvel ezelőtt.
- 'Ingyenélő'? - ízlelgetem a szót. - Most ugye csak viccelsz? Miles Gaskin biztosan nem lehet 'ingyenélő' - nézek rá, bár talán kicsit bántó, de egyszerűen nem tudtam visszatartani.
Ezt a srácot úgy ismertem meg, hogy iszonyatosan ügyes, már akkor úgy gondoltam, hogy az ő fajtájából lesznek a cégeknél az 'év emberei'. Igaz, öt évesen ha gondoltam is a munkára, a jövőre, akkor is csak fagylaltot áruló bódét láttam magam előtt, de Miles mindig ügyesen árult fagylaltot a képzeletemben. Emlékszem, sokszor meg is sértődtem rá irigységből, mivel amikor az ő homokvárának már folyója is volt, az enyémnek csak folyton összedőlő fala. Ilyenkor mindig segített és megvigasztalt. Ha jól emlékszem, tőle hallottam először azt, hogy soha ne adjam fel.
Vissza az elejére Go down

Miles Gaskin
Miles Gaskin

Korom : 33
Itt vagyok : akárhol
Munkám-hobbym : ügyeletes jampi
Tanítási órák száma : 22

valami park ~ summer & miles Empty
TémanyitásTárgy: Re: valami park ~ summer & miles   valami park ~ summer & miles EmptyKedd Jún. 18, 2013 4:18 pm


bring your love baby I could bring my shame
bring the drugs baby I could bring my pain
egy régi jó barátot mindig nagyon szívesen lát megint az ember, ha elmulasztottak pár évet, mondjuk mert az egyiknek bejött az élet, a másik meg elutazott a karib-tengerre, és talált valakit, akivel le fogja élni az életét. fogalmam sincs honnan szedem ezt a példát, mert tudomásom szerint egyik ismerősöm se nősült a karib szigetekre. de ki is tekerném a nyakát, ha mégis, de nem vitt magával.

ahogy elkezdi mesélni, hogy mi is történt vele, próbálok nagyon figyelni rá, mert az utóbbi időben - gyakorlatilag egész életemben - volt egy kis problémám azzal, hogy odafigyeljek, még akkor is, ha fontos dologról beszéltek nekem. most viszont kivételesen egész könnyen oda tudok figyelni, talán mert jobban érdekel az összes dolog, amit mond, mint amit öt év alatt tanultam a gimiben. az az öt év sem volt jó semmire tulajdonképpen, még mindig nincs munkám. persze, kellene mennem egyetemre, de ha apám nem fizeti, akkor nem is nagyon érdekel. ő meg úgyis csak ügyvédnek adna be, azt pedig nem akarom.

egészen belelendült a beszédbe, és mire a mondandója végére ért, majdnem többet megtudok róla, mint a sok éves ismeretségünk alatt. aztán jön az a rettegett kis kérdés, amikor nekem kellene beszélnem.. de neki? miért ne?

- egyetem? ne viccelj már, örülök, hogy a gimivel végeztem. valahogy nincs kedvem még egy csomó évet tanulni. meg egyébként is, ismered apámat.. azt akarja, hogy én kövessem a "trónon", de ki a francnak van kedve egész életében egy irodaépületben poshadni? hát én tuti nem fogok... de így most elvette tőlem az összes örökségem, és semmit nem kapok, amíg meg nem hal. persze, anya szokott pénzt küldeni, de az én életmódomnak az nem elég - magyarázom teljes átéléssel. de hogy is tudnám másképp, hiszen ez az én életem - szóval most izével lakom.. ismered nolent? régi haverom, nem is olyan lényeges... vele van egy lakásunk, ő még tanul - vigyorogtam egyet... szerencsétlen - volt már egy csomó állásom.. könyvesboltban, sima élelmiszerüzletben, rendőrségen, lemezboltban, bárban.. az mondjuk tetszett, egy olyat fogok megint keresni, ez már biztos. de mindenhonnan kirúgtak, vagy felmondtam. az egyik ruhaüzletben például molesztált a másik eladó.. - még mindig megborzongok, ha visszagondolok arra az emberre. nyilvánvalóan meleg volt, de akkor is.. nem rajtam kellett volna kitölteni a szexuális vágyait. de még örülhetek neki, hogy csak próbálkozott.

- szóval most ingyenélő vagyok - mondom egy vállrándítással, de el sem akarja hinni. - tudoom, ez így elég fura, utálok pénz nélkül lenni, de most gondolj bele, csinálnál olyat, amit nem akarsz? bár nyilván jobban meg tudnék élni, ha engedelmeskednék apámnak, meg lenne normális állásom is, de most nem sok kedvem van hozzá... - ismételten megvontam a vállam, és egy ideig csak bámultam a parkot, ahogy sétáltunk. - meghívhatlak egy kávéra?
446 | summer




nyuf, megint sok a dumám

Vissza az elejére Go down

Anonymous
Vendég


valami park ~ summer & miles Empty
TémanyitásTárgy: Re: valami park ~ summer & miles   valami park ~ summer & miles EmptySzer. Jún. 19, 2013 9:12 am


miles & summer

words: 315  |  outfit: itt  |  note: picit rövid lett :S








Ahogyan az apjáról beszél... Régen is sokat hallottam róla, egészen sok információm van vele kapcsolatban, párszor láttam is, olyankor jópofiznom kellett és bájcsevegést kezdeményeznem, de úgy igazából még nem beszélgettem vele - inkább róla. Az én apámat sem láttam sokszor eleinte, olyan volt, mintha egy robot lenne, aki a pénzt keresi nekünk, de egyébként tesz ránk. Csak szombatonként volt otthon, olyankor Jasonnel mindig kiélveztük, hogy nem kell korán kelnünk, így amikor felébredtünk, a nap fele már eltelt, így nem tudtunk sok időt tölteni apával. Idegen volt a család számára, folyamatosan a munkájába burkolózott. A válásnál Jason azonnal anyát választotta, én meg megsajnáltam apámat. A pontos adatokat és az okát nem tudom, de végül Jason csatlakozott hozzám. A lényeg, hogy miután kettészakadt a család, apa próbál minél többet otthon lenni velünk, számtalan programot szervez - ez tett arról, hogy jobban megismerjük: iszonyatosan jó fej -, és új hobbija lett a főzés. Ma is úgy hagytuk ott, hogy a konyhában sürgött-forgott egy szakácskönyvvel a kezében.
Hirtelen annyira megsajnáltam Milest, hiszen a szülei 'elrendelték' a sorsát, és bár ellenáll, nem hinném, hogy olyan jó érzés lenne. Azon gondolkozom, milyen állás állna neki a legjobban, mit élvezne, és mi hozna neki elegendő pénzt.
- Igen, meghívhatsz - mosolygok rá.
Korábban már hallottam a park külön szabadtéri vendéglőjéről, azt mondják, nagyon hangulatos. Na, majd meglátjuk. Sétálunk tovább, majd hirtelen véget ér a zöld táj, a talpam alatt beton jelenik meg, ami a fűben lévő járkálás után szokatlanul kemény. Eljutottunk a park végéig.
- Öhm.. Pontosan merre is van az a kávézó? - nézek körbe, majd meglesem Miles reakcióját.
A liget szélén álló 'Üdvözöljük!'-táblát nézem, ahonnan szórólapokat lehet elvenni. Felkapok egyet, és gyorsan megkeresem benne a térképet. Sosem voltam jó navigátor, még az is egy időbe telik, hogy felfogjam, hogyan kell tartani. A kanyargós vonalak átláthatatlanok, és semmiképpen sem tudom megtalálni, hogy most hol vagyunk. Segítségkérően pillantok a mellettem nevető Milesra. 
Vissza az elejére Go down

Miles Gaskin
Miles Gaskin

Korom : 33
Itt vagyok : akárhol
Munkám-hobbym : ügyeletes jampi
Tanítási órák száma : 22

valami park ~ summer & miles Empty
TémanyitásTárgy: Re: valami park ~ summer & miles   valami park ~ summer & miles EmptyHétf. Jún. 24, 2013 2:07 pm


bring your love baby I could bring my shame
bring the drugs baby I could bring my pain
mindenkinek meg van a véleménye a saját szüleiről is, nem igaz? és akkor is ítélkezünk, ha állítjuk, hogy nem tesszük. mert ilyen az ember. mindenkinek a saját igaza a fontos, és rá akarja kényszeríteni a saját igényeit a másikra, csak hogy boldog lehessen, és valamilyen szinten újraélje azokat a dolgokat, amiken még felnőtt korára sem tudott túllépni. mikor lesz felnőtt egy ember? húsz éves korára szerintem mindenkinek fel kell nőnie. akkorra az ember elég olyan dolgot tapasztal, ami erősség teszi, olyanná, aki megáll a lábán, és megvan a saját életstílusa is. bár az életstílus mindenképpen korábban alakul ki. hiszen ha egy gyerek nem szeret emberek között lenni, akkor felnőtt korára sem lesz partiarc. ha pedig valaki szereti az embereket, és örökké elmegy otthonról, akkor neki is megvan a saját menőmanós életstílusa.

több éve járok már ebbe a parkba, és ha lehet mondani, akkor eléggé ismerem is, mert szinte már minden szegletét bejártam. jó dolog, amikor az ember meg akar nyugodni. bár egy idő után fura az a sok zöld, meg zavaró is lehet, hogy csak azt látod, de akkor ott van a kávézó. amit egyébként imádok. legyen az bármilyen kávézó.

kiskoromban kezdődött az egész, mikor még hawaii-n nyaraltunk minden évben a szüleimmel. ott nagyon hangulatosak voltak a kávézók, és onnantól kezdve itthon is azt kerestem, hogy melyik kávézóba ül be úgy az ember, hogy csak még jobb kedve lesz tőle az élethez is.

nem tudom megérteni azokat az embereket, akik egész nap csak otthon ülnek, és nem csinálnak semmit, csak bámulják a tévét, meg esznek, aztán meg mindenkinek elsírják magukat, hogy de ők nem akarták ám meghízni, de nincs idejük mozogni, mert párt is szeretnének találni maguk mellé, csak túl sok a munkájuk. na most ez hazugság is, én meg azokat az embereket, akik hazudnak, nagyon megvetem. nekem lehet az arcomba mondani az igazságot, de csak oda. nem is tudom már hogy kalandoztam el idáig, az előbb még a kávéról volt szó, ami remélem segít is majd egy kicsit, hogy ne mindig máson kezdjek el gondolkozni, hanem azon, amiről beszélgetünk.

- arra... - mutattam a kávézó irányába. szerencsére ott is ismertek már. vagyis inkább többször kidobtak volna szerintem, annyit dumáltam már a pincérlányoknak is az élet nagy dolgairól, de később eljöttek még hozzám, hogy... végighallgassanak. és ez jó dolog. nem azt mondom, hogy csak arra vágyom, hogy csinos lányok.. beszélgessenek velem, de az embernek vannak bizonyos szükségletei, és ha megvannak hozzá az adottságai, hogy ezeket a vágyakat kielégítse, akkor miért ne tehetné meg a nélkül, hogy elítélik? már az ember az életében eljut már egy bizonyos pontra, amikor nem érdekli, hogy kedvelik-e az ember, és tetszik-e nekik, amit kapnak. mert ha kedvelnek, akkor rendben van. ha nem, akkor is oké. - hm..  milyet kérsz? - fordulok oda summer-hez, amikor már ott ülünk a kávézóban, az egyik ablak melletti boxban.
467 | summer




bocsánat a késésért

Vissza az elejére Go down

Anonymous
Vendég


valami park ~ summer & miles Empty
TémanyitásTárgy: Re: valami park ~ summer & miles   valami park ~ summer & miles EmptyKedd Jún. 25, 2013 9:11 am


miles & summer

words: 316  |  outfit: itt  |  note: no problem ;)








Végül eljutunk a kávézóhoz. Sokszor megyek kávéházba, de mindig ugyanarra a helyre. Talán meg kéne fontolnom, hogy váltok koffeinfogyasztásra alkalmas helyet, a Coffy Bar-ban kicsit sok meglepetés ért múltkor. Nem mindennap találkozik az ember Ashton Kutcherrel egy film forgatásán. Az a nap egy kész csoda volt, mint egy álom. Továbbra sem tudom teljesen elhinni, hogy megtörtént.
Arra eszmélek fel, hogy helyet foglaltunk egy boxban, a rendelést is lerendeztük. Szidom magam, hiszen a találkozás Miles-szal négy-öt év után simán felér Ashton Kutcher látványával. Beszélgetésünkben már megtárgyaltuk egymás jelenét-jövőjét, ebből következtetek, hogy kezdődik az, amit kihagytunk: a múlt, a nosztalgia. Talán nem ezt a kifejezést kellene használnom, ez olyan, mint amikor három asszony ül körbe egy apró asztalt az idősek otthonában a régi időkről cseverészve, miközben szemükben látszódik az elkalandozás, néha kigördül egy könnycsepp, néha mosolyra húzódik a szájuk. Bezzeg amikor a jövőről van szó, akkor csak a szitkozódás megy, sokan elégedetlenek a generációnkkal, a gépezetekkel, ami részben jogos, hiszen ők gyermekkorukban igazán sokat dolgoztak, a mai világban pedig nagyrészt már a robotok... robotolnak. Úgy érzik, ez nem fair velük szemben. A technika viszont megakadályozhatatlanul fejlődik, ez ellen nem lehet tenni. Szörnyű, hogy egyre többen lustulnak el, és az életüket az irodában gürizés tölti ki.
Visszatérek az idősek otthonából a park kávézójába, és hagyom, hogy eloszoljanak a 'világmegváltó' gondolataim.
- Emlékszem, először nem tudtam kimondani a neved, ezért mindig 'Mice'-nak neveztelek... Te meg bizonygattad, hogy nem vagy egér /egerek/ - nevetem el magam.
Számtalan régi emlék tör fel agyunkban, amin vagy vörös fejjel szégyenkezünk, vagy csak nevetünk. Miles mesél pár olyat, amire nem is emlékszem, vagy csak egy homályos kép lebeg róla a szemem előtt. Egy pillanatig úgy érzem, szívesen átélném újra azokat az időket, holott akkor mindig minden gyerek felnőtt akart lenni. Ez állandóan így van, ha kicsi vagy, nagy akarsz lenni, aztán amikor megkapod az élet és az idő terheit, azt kívánod, hadd legyél újra fiatalabb.


Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom


valami park ~ summer & miles Empty
TémanyitásTárgy: Re: valami park ~ summer & miles   valami park ~ summer & miles Empty

Vissza az elejére Go down
 

valami park ~ summer & miles

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Maya & Miles - békés kis park, elrejtve a turisták szeme elől
» Zara & Adam - park
» Attraction of London club - Robb & Miles
» Mich & Summer [stúdió]
» Summer & Lara - Coffy Bar

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: user room :: Archive :: Lezárt játékok-