Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Start of a new school year
Szemptember
Gimisek, egyetemisták árasztják el a művészeti iskola szárnyait. A nap szinte éget, mi pedig frissen kezdünk neki az új tanévnek.
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» City of Bones - Csontváros
Summer Shine EmptyVas. Okt. 20, 2013 8:48 am by Sarah Snow

» Arc foglaló
Summer Shine EmptyVas. Szept. 29, 2013 3:35 pm by Cameron Evans

» Cameron Evans
Summer Shine EmptyVas. Szept. 29, 2013 2:41 pm by Michele Flym

» ...You want to killme...
Summer Shine EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:37 am by Michele Flym

» Így neveld a sárkányod
Summer Shine EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:36 am by Michele Flym

»  Gods and Titans
Summer Shine EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:33 am by Michele Flym

» Asgard- Where the gods live
Summer Shine EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:30 am by Michele Flym

» Sanctuary...
Summer Shine EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:27 am by Michele Flym

» Midnight Tales
Summer Shine EmptyCsüt. Szept. 26, 2013 9:23 am by Michele Flym


Megosztás
 

 Summer Shine

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Anonymous
Vendég


Summer Shine Empty
TémanyitásTárgy: Summer Shine   Summer Shine EmptySzomb. Jún. 01, 2013 12:18 pm


SUM'
1995. MÁJUS 5. (18)
LONDON
MÉDIA SZAKOSOK
EMILY DIDONATO
NO MULTI
Rögtön feldobom a kezem a magasba, és kijelentem, hogy a rendező-szerep az enyém. Mr. Hudson megrázza a fejét, megigazítja szemüvegét, ami mögül próbál sajnálkozóan tekinteni rám, de a szeme sarkában összefutó ráncok jelzik a belőle áradó gúnyt. Hiába, sosem voltam a kedvence, az ok a ismeretlen, de nem is bánom. A következő tanévet feltehetőleg máshol fogom tölteni.
- Darren már elvállalta, sajnálom, Shine - mondja nyugodt hangsúllyal, majd továbblapoz, hogy megnézze, ki akar operatőr lenni.
Bólintva nyugtázom, hogy már megint csak engem szólít a vezetéknevemen, majd kitépek egy lapot a füzetemből, és firkálgatni kezdek. Újratervezem a Sikoly film szobáját (az ablaknak a másik oldalon kell lennie, mert a lámpa miatt tükröződött volna az álarcos gyilkos), közben unottan hallgatom Sue és Hannah vitáját a hátam mögül. Megint összekaptak azon, hogy melyikük a nagyobb One Direction-fan, így az egykori legjobb barátnők újra versengenek egymással. Elkapom Mr. Hudson pillantását, csak sóhajtva megrázza fejét Sue-ék láttán. Bezzeg ha én csinálnám ezt, rögtön bevésne egy szaktanári intőt, majd kivágna a teremből egyenesen a dirihez.
Tovább megy a téma az évi osztályfilmről, azután is, miután kiosztották a feladatokat. A tekintetem ide-oda vándorol, megfigyelem az osztálytársaimat, ahogy a táblát bámulják, megnézem, mit írt fel nekünk Mr. Hudson (a beosztásokat - természetesen statiszta szerep jutott csak nekem), majd a fekete óramutatót lesem meg. Előre-előre ugrik, miközben szuggerálom, hogy érje már el a félig lekopott kilencest, majd a csengőt kezdem kémlelni türelmetlenül, mintha jelentene valamit. Berregő hang hasít a levegőbe, hallani, hogy a folyosó kezd életre kelni, a tanár pedig elköszön tőlünk, és kitárja nekünk a szünet tizenöt percét. Komótosan összepakolok, növekvő sorrendbe belehelyezem a könyveket a táskámba, majd felállok, hogy kidobjak egy alufólialabdát a padom mellől. Az osztálytársaim száguldanak, mindenki a maga barátjához, hogy megbeszéljenek egy fergeteges történetet - vagy éppen, hogy csináljanak valami fergetegeset. A napi tíz órakor kezdődő Kajacsere című műsor elkezdődik, a fiúk egymásnak dobálják a magukkal hozott ételeket. Csak remélni tudom, hogy kihagynak belőle.
- Hé, Shine, kapd el! - hajítanak felém valamit a vezetéknevemen szólítva.
Zavartan a hang irányába fordulok, miközben a homlokom felé tart egy doboz. Szétplaccsan a fejemen a rózsaszín tartalma, és szomorúan veszem észre, hogy a szemüvegem egyik lencséje kiesett, a másik betört. Lassan leveszem a rajtam maradt keretet, és a kezemmel letörlöm az arcom. Hmm, epres joghurt. Körbepillantok, az egész osztály körbegyűlt és kacagott. Rezzenéstelen arccal bólintok, felszedem a szétszakadt dobozt, majd kidobom. A többiek fevont szemöldökkel figyelnek. Kirántok a polcon lévő csomagból egy zsebkendőt, és nyugodtan letörlöm a folyadékot. Hogy is mondjam, megszoktam. Már jártas vagyok az ilyen helyzetekben, és tudom, hogy csak arra várnak, hogy sírva kirohanjak a teremből.
- Bocs, sosem voltam jó elkapó - keresem meg a tettest.
Pár másodperc után visszajön az élet a terembe, én pedig gondosan berakom egy zacskóba a szemüvegem maradványait.

~ 1 év múlva ~

Ha visszagondolok arra, mi történt egy évvel ezelőtt... Sokat változtam. Már nincs őrületbe kergető szemüvegem. Mivel a nyáron a nagynéném eléggé a szívére vette, hogy 'úgy öltözködöm, mint egy könyvtáros', így amikor nála töltöttem a július első két hetét, tulajdonképpen kidobta a ruháimat, elmentünk shoppingolni, elvitt a fodrászhoz - szóval teljesen átalakított. Azt kell, hogy mondjam, nagyon tetszik a mostani énem, szépnek látom magamat - és ami a legfontosabb: ilyen kinézettel nagyobb a tekintélyem, szóval jól fog menni a rendezőség. Izgatottan ülök be az első média-órámra. Jól megbámulnak, mint új diákot, de most ez teljesen más, mint tavaly volt. Akkor úgy néztek rám, mintha leprás lennék, és hogy merészeltem a közelükbe menni, de most... Most csak egy rövid barátságos mosolyt küldenek felém, mert már bejött a tanár.
Summer Shine
Vissza az elejére Go down

Amelia Ferguson
Amelia Ferguson

Korom : 32
Itt vagyok : London
Munkám-hobbym : újságíró, paparazzi
Tanítási órák száma : 47

Summer Shine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Summer Shine   Summer Shine EmptyVas. Jún. 02, 2013 5:58 pm

Gratulálunk; Elfogadva!
Sajnálom, hogy ennyit kellett várni az elfogadásra. Egyébként minden tetszett semmibe sem tudok belekötni, az írásstílusod, epdig külön megfogott.
Irány foglalózni, majd jó játékot!Smile
Vissza az elejére Go down
 

Summer Shine

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Josephine Aveline Summer
» Mich & Summer [stúdió]
» Summer & Lara - Coffy Bar
» Sarah & Summer [színpad, előadóterem]
» valami park ~ summer & miles

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: user room :: Archive :: Törölt felhasználók-